DELFINI OD ZLATA: Grci nam nisu dorasli, Srbija odbranila titulu iz Rija

08.08.2021. 09:00
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters
Tim Dejana Savića slavio 13:10.

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju pošto je u finalu savladala selekciju Grčke sa 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 1:3). Delfii su tako uspeli da odbrane zlatnu medalju iz Rija, ali i da poprave rekord Srbija pošto je ovo deveta medalja iz Tokija.

ŠPANCI OSTALI BEZ BRONZE: Mađarska slavila u meču za treće mesto

POSLEDNJEG DANA IGARA: Koronom zaraženo 26 ljudi

ODBOJKAŠICE OBORILE REKORD IZ RIJA: Srbija pregazila Koreju u meču za bronzu (FOTO)

Meč je počeo kako su samo mogli da požele navijači Srbije. Odbrana je funkcionisala veoma dobro, Grčka nije imala prava rešenja, dok je u napadu pucalo na sve strane i Srbija je vodila 6:3. Ipak, nije bilo reačno da Grčka digne ruke već posle osam minuta. Uspeli su da se potpuno vrate u meč dok je Srbija naletela na probleme u u napadu. Nisu momci Dejana Savića koristili prilike za razliku od Grka koji su znatno lakše pronalazili put do gola Srbije, ali je zahvaljujući Prlainoviću Srbija imala gol prenosti na poluvremenu.

Usledila je rovovska bitka u trećoj četvrtini. Obe selekcije su propuštale prilike u napadu, odbrane su bile na visni zadatka , ali ono što je bilo najvažnije Srbija je i dalje čuvala gol prednosti pred odlučujućih osam minuta igre. A u toj poslednjoj četvrtini Filip Filipović i momci koje će se uz njega oprostiti od reprezentacije su odlučili da to urade u velikom stilu. Ponovo je odbrana bila neprobojna, nisu Grci više uspevali da pronađu put do gola, a Srbija je pogađala. Prlainović, Jakšić i Mandić bili su ti koji postizali golove za Srbiju u poslednjoj četvrtini i doneli Srbiji 13:10 što se ispostavilo i kao konačni rezultat vredan odbrane zlata iz Rija.

Vaterpolo reprezentacija Srbije od 9.30 igraće u Tacumi centru protiv selekcije Grčke u finalu Olimpijskih igara u Tokiju. Delfini su do borbe za zlato stigli pobedom u uzbudljivom meču protiv Španije, dok su Grci napravilia iznenađenje izbacivši iz borbe za zlato Mađarsku.

U Tokiju je Srbija doživela dva poraza, oba u grupnoj fazi, dok su Grci do sada ostvarili sve pobede uz samo jedan remi. Delfini će pokušati da odbrane zlato iz Rija, dok je Grcima ovo prilika da osvoje prvo olimpijsko zlato u istoriji.

Srbija je od Grčke poslednji poraz doživela još 2013. na Mediteranskim igrama, a Delfini imaju 10 pobeda u poslednjih 11 odigranih mečeva. Sudeći po tome Delfini su favorit u ovom finalu, ali u borbi za zlatnu medalju je sve moguće.

13:10
Kraj meča. Srbija je odbranila zlato iz Rio de Žaneira.
13:10
Mandić je prosto zakucao loptu u gol Grčke, Srbija ima tri gola viška četiri minuta pre kraja.
12:10
Srbija se vraća na dva gola prednosti, Jakšić je iskoristio odličnu asistenciju Filipovića.
11:10
Prlainović donosi novo vođstvo Srbiji iz peterca.
10:10
Uspevaju Grci da izjednače u prvom napadu u poslednjoj deonici.

ČETVRTA ČETVRTINA

10:9
Vodi ponovo Srbija preko Andrije Prlainovića, a to je i rezultat treće četvrtine.
9:9
Dolaze Grci do izjednačenja iz igrača više, gol je postigao Funtulis.
9:8
Odmah Grci uzvraćaju sa igračem više preko Murikisa.
9:7
Mandić vraća dva gola prednostiv Srbiji, odlično se snašao skroz iskosa sa desne strane.

TREĆA ČETVRTINA

DRUGO POLUVREME

8:7
Prlainović je šutirao vrlo precizno i četiri sekunde pre velikog odmora potigao gol i doneo ponovo prednost Srbiji.
7:7
Grci stižu do izjednačenja, strelac je Papanastasiju.
7:6
Grci koriste slabiju igru u odbrani Srbije i smanjuju na 7:6.
7:5
Srbija nije iskoristila napad, a Grčak to kažnjava golom Vlahouplosa.
7:4
Dušan Mandić je izuzetno precizan, Srbija i dalje ima tri gola prednosti.
6:4
Uspevaju Grci da iskoriste prvi napad u drugoj četvrtini preko Funtulisa.

DRUGA ČETVRTINA

6:3
Kraj prve četvrtine, odličo je Srbija odigrala prvih osam minuta.
6:3
Nastavlja Srbija da koristi napade, Jakšić je strelac.
5:3
Smanjuju Grci na golom Vlahopulosa.
5:2
Duško Pjetlović je precizan i povećava prednost Srbije.
4:2
Dva gola prednosti za Srbiju, Filipović je precizan iz peterca.
3:2
Ipak vodi Srbija, Jakšić je bio precizan.
2:2
Mada je Rašović pogodio za 3:1, sudije su pregledale snimak i priznale gol Grcima iz prethodnog napada jer je lopta prešla zamišljenu gol liniju.
2:1
Vodi Srbija golom Filipa Filipovića.
1:1
Uzvraća Srbija posle igrača više. Pjetlović je iskoristio asistenciju Filipovića.
0:1
Počeo je meč za zlatnu medalju. Grci su odmah iskoristili igrača više i poveli 1:0.