ŠTA URADIŠE OVI SRBI? Naši vaterpolisti napravili podvig u bazenu, U LEKTIRE zaslužuju da uđu (VIDEO)

04.08.2021. 21:24
Vaterpolisti
Vaterpolisti / Izvor: Foto: RTS printscreen/MN Press
Italijani nisu mogli da veruju šta se desilo.

Srbija je u potpunosti nadigrala Italiju u četvrtfinalu vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama i plasirala se u borbu za medalje. Naša selekcija je slavila 10:6, pa se u polufinalnoj borbi sastaje sa Španijom.

NAVIJAMO ZA SRPSKE SPORTISTE: Novakova poruka na Instagramu zapaliće internet (FOTO)

RASPORED ZA 5. AVGUST: Sve se dešava pre svitanja - tri sporta, idemo na medalju

OTPALE RUSKINJE: Brazilke prošle u polufinale, Srbija zna SVE potencijalne rivalke za medalje

Glavna dobit Srbije u odnosu na nešto slabiji početak takmičenja su poziciona igra u napadu i odbrana koju su izabranici Dejana Stavića demonstrirali u prvoj četvrtini meča protiv "azura".

U jednom momentu sudije su isključile trojicu srpskih igrača, pa se igralo šest na tri pred golom Branislava Mitrovića. Međutim, ni to nije bilo dovoljno Italijanima da postignu gol, već se Srbija i u toj situaciji odbranila.

To je sigurno uticalo na psihu Italijana koji su nakon toga dodatno pali, razlika je do poluvremena otišla na +6 i meč je bio prelomljen mnogo pre kraja.