LIGA NACIJA: Grbićevi izabranici ubedljivo poraženi u polufinalu

23.07.2022. 20:21
Nikola Grbić
Nikola Grbić / Izvor: Profimedia
Nije bilo mnogo uzbuđenja.

Odbojkaši Amerike su prvi finalisti Lige nacije. Oni su u poliufinalu ubedljivo savladali Poljsku u tri seta – 25:22, 25:23, 25:13.

BOLJE, ALI NEDOVOLJNO DOBRO: Srbija pretrpela novi poraz na finalnom turniru Svetske lige

NIŠTA OD PRELASKA: Letonci zabranili svom hokejašu da ode u ruski Amur

NOVI SVETSKI REKORD: Amerikanka trkom života do zlata

Izabranici Nikole Grbića nisu uspeli da dođu do konkretnije prednosti u prvom setu, a  Amerikanci su set prelomili u svoju korist nakon izjednačenja na 12:12 nakon čega su samo jednom dozvolili Poljacima poen prednosti.

Nakon rezultatske klackalice na početku drugog seta. Poljska je ovoga puta duže imala prednost, Amerika je rezultat na svoju stranu prevagnula tek nakon izjednačenja u finišu, pri rezultatu 21:21.

Nakon velike borbe u prva dva seta, u trećem su Amerikanci lako potpuno dotukli rivale i obezbedili sebi mesto u finalu gde ih čeka okršaj sa pobednikom meča Italija – Francuska.

Najnovije vesti iz sveta sporta pročitajte OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte najbolji ritern u istoriji tenisa