4°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

BRAVO ORLOVI: Rukometaši Srbije ponovo savladali Sloveniju i plasirali se na Svetsko prvenstvo

16.04.2022. 22:37
rukometna reprezentacija Srbije
rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Dva velika trijumfa u nizu.

Rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo nakon pobede nad Slovenijom (23:20).

POZNAT SASTAV: Savić izabrao 20 igrača za Svetsku ligu

ĐERONA UPOZORAVA: Treba nam još 60 minuta super rukometa

Najpre je četa Tonija Đerone slavila u Celju 34:31, priredivši pravu senzaciju, koja očigledno nije bila slučajna, s obzirom na ishod revanša u kom je ponovo bolji bio naš tim.

Gosti su bolje počeli meč, ali je Srbija brzo uzvratila i preokrenula, te na poluvreme otišla sa 10:8.

U nastavku je usledila rezultatska klackalica, Đeronina ekipa uglavnom je imala gol prednosti i u poslednjih deset minuta se ušlo sa nerešenim rezultatom, u velikoj meri zahvaljujući i sjajnom golmanu Dejanu Milosavljevu.

Ipak, Srbija je u najvažnijim trenucima serijom 5:0 u 58. minutu preokrenula na 23:20 i otklonila sve dileme koji tim ide na Svetsko prvenstvo u Poljsku i Švedsku.

Bogdan Radivojević i Nemanja Ilić su bili najefikasniji sa po četiri gola, a Jovica Nikolić, Marsenić i Petar Đorđić su postigli po tri. Kod Slovenaca Dean Bombac je upisao šest, Janc četiri, a Darko Cingesar tri pogotka.

Srbija prošle godine nije učestvovala na prvenstvu sveta u Egiptu, a 2019. je takmičenje završila u grupnoj fazi.

Planetarno prvenstvo će biti održano od 11. do 29. januara 2022, a titulu brani selekcija Danske. Skandinavci su dvostruki uzastopni šampioni sveta.

Najnovije vesti o sportu pročitajte OVDE.