BRAVO: Srbija ima šampiona Evrope! (FOTO)

13.07.2019. 12:44
Bojan Zdelar
Bojan Zdelar / Izvor: Foto: Nebojša Radović / KSS
Do najsjajnijeg odličja došao odličnom vožnjom.

Bojan Zdelar novi je šampion Evrope u jednosedu na 1.000 metara u konkurenciji takmičara do 23 godine. Zdelar je do zlatne medalje stigao ubedljivom vožnjom u finalu koje je izveslao za 3:28.015, što je najbrže vreme ikada izveslano u finalima Evropskih prvenstava. Iako u kajaku ne postoji standardni evropski i svetski rekod, beleže se najbrža vremena postignuta u finalima. Zdelar je u finalu u Račicama veslao dve sekunde i 163 hiljadita dela brže od prethodnog najbržeg vremena koje je 2013. godine izveslao Miroslav Kirčev iz Bugarske.

BERTOMEU SATERAN UZA ZID: Evroliga naišla na novi OTPOR o promeni sistema takmičenja!

PRESEKAO: Teodosić konačno doneo odluku

VELIKI PREOKRET: Nove informacije, OVO je novi klub Miloša Teodosića (FOTO)

- Osećaj je fenomenalan mada se utisci još nisu slegli. Ovo mi je peta evropska medalja. Par puta mi je za veoma malo izmaklo zlato, tako da sam veoma srećan što je konačno došlo i mojih pet minuta - rekao je Bojan posle dodele medalja.

Srebrnu medalju osvojio je Norvežanin Jon Vold (3:28.970), dok je bronza pripala Kornelu Bekeu iz Mađarske (3:28.970). Bojana Zdelara u nedelju od 10 sati i 25 minuta očekuje i finale u jednosedu na 500 metara.

Trećeg dana Evropskog prvenstva za juniore i mlađe seniore u Račicama veslana su finala na 1000 metara, kao i polufinalne trke na 200 metara. Naš takmičar u jednosedu na 1000 metara u juniorskoj konkurenciji, Dimitrije Novaković, šampionat u Račicama završio je na 9. mestu u finalu, pošto je stazu izveslao za 3:46.381. Titula je pripala Magnusu Sibersenu iz Danske (3:36.108), srebro Britancu Filipu Majlsu (3:36.868), dok je bronzu osvojio domaći takmičar Tomaš Sobišek (3:37.273).

Posada juniorskog dvoseda na 1000 metara, Vuk Miletić i Nikola Perak, šampionat Evrope završila je na devetom mestu u vremenu 3:32.254. Zlato je pripalo francuskoj posadi Pujod/Anri (3:15.816), srebro Mađarima Majoroš/Njigereš (3:17.418), a bronza posadi Ukrajine Zarubin/Petrov (3:17.841). Posada muškog dvoseda na 1000 metara u konkureniji mlađih seniora, Anđelo Džombeta i Nikola Rasulić, zauzela je sedmo mesto u finalu u Račicama u vremenu 3:16.119. Zlato su osvojili Belgijanci Sikens/Peters (3:08.428), srebro posada Slovačke Balaž/Botek (3:08.728), a bronzu čamac Belorusije Danieka/Litvinau (3:10.826).

U poslepodnevnom programu nastupiće dvoje srpskih juniora u polufinalima jednoseda na 200 metara, Mihailo Ristić (15.05) i Željana Petrović (15.30).