19.04.2024.
117.1484
109.6792

BREJDI KAO ŽIKA: Dinastija se NASTAVLJA! Nju Ingland OSVOJIO 53. Superboul! (FOTO)

04.02.2019. 08:06 14:38
Tom Brejdi
Tom Brejdi / Izvor: Reuters
Pljuštali rekordi u Atlanti.

Spektakl nije ispunio očekivanja! U finalu 53. Superboula, Nju Ingland je vratio titulu izgubljenu prošle sezone od Filadelfije i rezultatom 13:3 savladao LA Remse, a meč u Atlanti ostaće upamćen po rekordu od najmanje poena u istoriji ovog takmičenja, kada je reč o borbi za veliki pehar!

Bio je to šesti Lombardijev pehar u vitrinama Partiota, koji su se sinoćnim trijumfom izjednačili na večnoj rang listi sa Pitsburg Stilersima. Ujedno, legendarni Tom Brejdi smestio je u svom devetom finalu, smestio rekordni šesti pehar u svoje vitrine i na najlepši način najavio završetak blistave karijere.

Pronađen avion NASTRADALOG Emilijana Sale! (FOTO)

DA LI JE DONEO ISPRAVNU ODLUKU? Zvezda Napolija odlazi u Kinu... (FOTO)

NFL
NFL / Izvor: Reuters

Ono što se dešavalo na terenu bilo je, najblaže rečeno, užasno. Nikad dosadnija igra oba tima, svedena na granitnu odbranu, iako je u prethodnim mečevima ubojiti napad predstavljao najjačeg aduta Nju Inglanda.

Patriote su i bolje otvorile meč. Krenulo je od odličnog vraćanja početnog udarca Kordorela Petersona, pa do nekoliko sjajnih trčanja Sonija Mišela i Džejmsa Vajta. Došao je Nju Ingland do 35 jardi od end zone Remsa, ali onda je Brejdi iz prvog pokušaja bacio intersepšn u ruke Litltona.

Tim iz Los Anđelesa nije realizovao osvojen posed, odnosno, odbrana Nju Inglanda je sjajno reagovala i Džered Gof je završio prvi drajv već posle startna tri pokušaja. I naredni drajv ekipe iz Bostona je obećavao poene, iako su na početku istog imali vetar u leđa u vidu dosuđene kontroverzne kazne za Remse u trećem pokušaju koji je bio zaustavljen. Pobednički sastav je morao da sa 46 jardi postigne fild gol za prve poene, ali je Stiven Gostkovski šutirao pored desne stative.

SAMOUBISTVO RUKOMETAŠA BOŠKOVIĆA: Tašta nije USPELA da mu otme oružje

LA Rems
LA Rems / Izvor: Reuters

LA Remsi su u drugom drajvu konačno uspeli da dođu do prvog dauna, ali ni tada nisu uspeli da probiju odličnu odbranu ekipe sa Foksboroa, pa su bili prinuđeni da pantuju. I pored toga, do kraja prve četvrtine ni Patriote nisu uspele da poentiraju, pa u prvih 15 minuta nije bilo poena, što se ne pamti u istoriji Superboula.

Remsi nikako da dođu do ozbiljnog napadačkog ritma, tako da su i treći put ispucali loptu u ruke Patriotama, koje su konačno poentirale. Nisu ni ovog puta ušli u crvenu zonu, ali je makar Stiven Gostkovski bio precizan za tri poena sa 42 jardi, za razliku od prvog promašaja sa četiri jarda veće razdaljine.

Malo ko je pretpostavljao da će to biti jedini poeni do poluvremena, ali odbrane Remsa i Nju Inglanda su maestralno delovale, pa su Patriote na velikom odmoru vodile sa 3:0.

NI REMSI, NI PATRIOTE: Ove LEPOTICE će biti najveće ZVEZDE Superboula (FOTO)

Nju Ingland
Nju Ingland / Izvor: Reuters

Kako se završila druga, tako je počela treća četvrtina. Mada, Remsi su počeli da daju neke znake života u napadu, ali tek u osmom drajvu nisu pantovali, što je novi negativan rekord u finalima Superboula. Ovaj drajv je završio Greg Zurlajn pogodivši sa 53 jarda za fild gol i izjednačenje 3:3. To je bilo sve u trećoj četvrtini, pa ni posle 45 minuta nije viđen tačdaun, što se takođe nikad nije desilo u bogatoj istoriji Superboula.

Navijači na Mercedes-Benc stadionu u Atlanti videli su, međutim, tačdaun! Realizovali su ga Patriote sedam minuta pre kraja. Prethodno je sjajno uhvatio pas Rob Gronkovski na jard od end zone, posle čega Soniju Mišelu nije bilo teško da istrči za tačdaun i dovede Nju Ingland do novog vođstva, ispostaviće se, nedostižnog za Remse (10:3).

Ekipa iz Los Anđelesa je bacila sve karte na napad. Gof je dva puta tražio Brendina Kuksa u end zoni. Prvi put je završila lopta u njegovim rukama, ali mu je Stefon Gilmor izbio. Moguće da je pri tom napravio i prekršaj za pas interfirens, međutim, arbitri su ostali nemu. Preslikana situacija viđena je u sledećem napadu, ipak, Gilmor je čisto uhvatio i zabeležio intersepšn četiri minuta i 19 sekundi do kraja, što je bilo dovoljno za povratak titule u Boston.