DELFINI SAVLADALI GRČKU: Sa svetskim šampionom za peto mesto u Evropi

24.01.2020. 17:03
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Rutinska pobeda Srbije.

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Grčku u utakmici doigravanja za plasman od petog do osmog mesta na Evropskom šampionatu rezultatom 12:9 (3:3, 3:2, 4:2, 2:2). Zahvaljujući toj pobedi, Delfini će u nedelju od 16 časova igrati protiv aktuelnog svetskog prvaka Italije koja je bila bolja od Rusije.

PRLAINOVIĆ BEZ DLAKE NA JEZIKU: Srpski VATERPOLO propada zbog Partizana! Nisam optimista ...

SVI SU GA ZBUNJENO GLEDALI: Novak pričao o KLANJU... Zbog toga je doneo važnu ŽIVOTNU odluku (VIDEO)

MARATON U MELBURNU: Dramu Federera i Milmana REŠIO super taj-brejk posle četiri časa ljute borbe! (VIDEO)

Vaterpolisti Srbije su bolje otvorili meč i posle vođstva od 1:0, te izjednačenja Grka, usledila je mini-serija Delfina kojom su izabranici Dejana Savića poveli rezultatom 3:1. Ipak, do kraja prve četvrtine Grci su došli do izjednačenja 3:3. Posle jednog minuta igre u drugoj deonici Heleni su poveli sa 4:3, ali su zatim srpski vaterpolisti došli do preokreta i prednosti od 5:4. Do kraja poluvremena su obe reprezentacije po jednom zatresle mrežu i rezultat je bio 6:5.

Delfini su u odličnom ritmu nastavili meč i odmah su se po prvi put odlepili na dva gola prednosti (7:5), a ubrzo su stekli još ubedljiviju prednost od 9:6. Do kraja treće četvrtine rezultat je bio 10:7 za Srbiju. U poslednjoj deonici su se zaigrale čvršće odbrane i prvi gol je postigao Nemanja Vico dva i po minuta pre kraja meča. Posle toga su Grci opet prišli na tri gola zaostatka, ali je Stefan Mitrović vratio Delfinima četiri gola prednosti. Konačan rezultat je postavio Hristodulos Kolomvos.

SRBIJA - GRČKA 12:9 (3:3, 3:2, 4:2, 2:2)

SUDIJE: Radoslav Korizna (Poljska), Karlos Ortega (Španija)

SRBIJA: G. Pijetlović (g), Mandić 1, Dedović 3, Ranđelović, Ćuk, Vico 2, Aleksić, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 3, B. Mitrović (g).

GRČKA: Zerdevas (g), Genidunias 1, Skumpakis, Kapocis, Funtulis 1, Papanastasiu 1, Dervisis, Argiropulos 1, Murikis, Kolomvos 2, Gunas, Vlahopulos 3, Galanidis (g).

Pogledajte kako izgleda Danijela Rajić, supruga Pola Džordža.

NOVI ŠOK U AUSTRALIJI: Cicipas ODUVAN u tri seta! (VIDEO)

SUNOVRAT FAVORITA: Melburn OVO ne pamti

KAKO DA TI KAŽEM ZBOGOM? Nole poslao NAJEMOTIVNIJU moguću poruku ovoj teniserki... Bilo je i suza

BUUUM! Iz Partizana u redove gradskog rivala!

ZVEZDA STIGLA U TURSKU: Ovo je RASPORED pripremnih utakmica crveno-belih