DOMINACIJA NORVEŽANINA: Bibić daleko od borbe za medalju!

16.08.2022. 22:08
Elzan Bibić
Elzan Bibić / Izvor: MN Press
Uzbudljivo u Minhenu.

Srpski atletičar Elzan Bibić završio je trku na 5.000 metara na 18. mestu na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Drugi srpski predstavnik, Lazar Anić bio je neuspešan u finalu Evropskog prvenstva u Minhenu. Srbin je u skoku u dalj u prva dva pokušaja prestupio, a u trećem skočio 7.37 metara.

SA OSMEHOM U FINALE: Vuleta i Milica se bore za medalju!

ZA 10 GODINA OTIŠLO 160 IGRAČA: Partizan postavio jasan cilj za naredne dve sezone

Reprezentacija Srbije u američkom fudbalu okuplja se u Beogradu

Bibić je ostvario vreme od 13:39.60 što je daleko od nivoa koji je bio dovoljan da se umeša u borbu za medalje.

Slavio je norveški atletičar Jakob Ingebrigsten sa rezultatom 13:21.13 i odbranio zlatnu medalju koju je osvojio pre četiri godine u Berlinu. Nije uspeo da obori rekord takmičenja koji je postavio Džek Bukner od 13:10.15. Svetski rekord drži atletičar iz Ugande Džošua Čeptegei (12:35.36).

Ingebrigsten je vlasnik evropskog rekorda (12:48.45) i aktuelni olimpijski šampion na 1.500 metara.

Pratili su ga Mohamed Katir iz Španije sa njegovim najboljim rezultatom ove sezone 13:22.98, a treći je završio italijanski atletičar Jemaneberhan Kripa sa 13:24.83.

Inače, start trke je ponovljen nakon atipičnog prestupa na startu u ovom tipu trke.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović