DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Srbija posle pet setova bolja od Estonije (FOTO)

26.08.2017. 20:26
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Orlovi ovom pobedom obezbedili prvo mesto u grupi.

Odbojkaši Srbije zabeležili su drugu pobedu na šampionatu Evrope u Poljskoj, pobedivši Estoniju 3:2 (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12) posle velike borbe u pet setova.

JOŠ JEDNO ZLATO ZA SRBIJU: Devojke postale ekipne šampionke

GLEDAJU U BUDUĆNOST: Nemeš i Štefanek o uspesima, prijateljstvu i želji da budu treneri

Neizvesna borba viđena je u prvom setu, a Orlovi su do vođstva stigli boljom igrom u finišu. Stanković je dobro servirao, a Kovačević bio neprikosnoven u napadu, da bi Podraščanin sjajnim prvim tempom završio posao.

Međutim, drugi set nije tekao kako smo priželjkivali, srpski odbojkaši su potpuno stali. Estonci su od samog starta nametnuli svoj ritam i stekli su prednost od četiri poena (8:4) na prvom tehničkom tajm-autu. Do kraja seta naši odbojkaši nisu imali odgovor na igru Estonije, pa je brzo stigla do izjednačenja.

U nedelju će biti organizovan prvi turnir fleg fudbala na pesku

Ni treći set izabranici Nikole Grbića nisu otvorili kako treba. Estonija je povela sa 7:2, ali su Orlovi uspeli da se vrate sa četiri uzastopna poena. Estonci su zadržali nalet Orlova i ponovo uspostavili dominaciju na terenu, stigli ponovo do +4 (16:12), i prednost rutinski zadržali do kraja ovog dela igre.

Odbojkaši Srbije su se trgnuli u četvrtom setu. Dobrim servisom pomeren je prijem protivnika, a Grbićevi puleni su zaigrali bolje i u polju. Sve to je dalo rezultat i ušlo se u peti set.

U odlučujućem setu, srpski reprezentativci su došli do svoje igre, proradio je i blok i poen po poen su išli ka novom trijumfu. Stečena prednost od 9:5 bila je preveliki zalogaj za novi preokret Letonije i Srbija je upisala nova dva boda na Evropskom prvenstvu i tako stigla do prvog mesta u grupi A.

ARGENTINSKI MEDIJI PRENOSE: Velika radost u porodici Mesi (FOTO)

Srbija je u prvoj rundi A grupe nadigrala domaćina Poljsku sa 3:0 u setovima.

Naredni meč srpski odbojkaši će igrati protiv Finske u ponedeljak 28. avgusta od 17 časova i 30 minuta.

SVETSKI PRVACI! Zlato za Zorića i Tomićevića! (FOTO)