EP BARSELONA: Srbija potopila Hrvatsku, Delfini u finalu (VIDEO)

26.07.2018. 21:39
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Tim Dejana Savića čeka pobednika meča između Španije i Italije.

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva pošto je sa 9:7 (5:3, 1:1, 1:1, 2:2) savladala selekciju Hrvatske. Osim nekoliko uvodnih minuta kada je rezultat bio izjednačen, Delfini su ostatak utakmice bili u vođstvu koje su Hrvati konstantno jurili. Najbolji strelci u redovima Srbije bili su Ćuk i Mandić sa po tri pogotka.

BRUKA I SRAMOTA: Hrvat BRUTALNO udario srpskog kapitena! Odluka sudija je sve ZGROZILA! (VIDEO)

Ruskim atletičarima oduzete još TRI olimpijske medalje

Početni minuti meča protekli su u izjednačenoj igri, mada je Srbije uspela prva da povede, ali Hrvati nisu gubili korak. Igralo se prilično efikasno pa je posle tri minuta  rezultat bio 2:2. Od tog trenutka Delfini su zaigrali još bolje u odbrani, uz veoma dobrog Branislava Mitrovića na golu pa je Ćuk pogodio za prvih +2 Srbije (4:2). Hrvati su uspeli preko Vrlića da smanje na 4:3, ali je Srbija zahvaljujući trećem golu Ćuka posle prve četvrtine vodila sa 5:3. Mnogo tvrđa igra sa boljim odbranama viđena je u drugoj deonici, a na samom početku Fatović je udario Filipovića, ali sudije nisu to videle pa je reprezentativac Hrvatske prošao bez kazne. Ipak, nešto kasnije je isključen bez prava zamene, ali je i Srbija ostala bez Ćuka. U 14. minutu Mandić je na asistenciju Pjetlovića povisio na 6:3. Međutim, nisu uspeli Delfini da zadrže tri gola prednosti na poluvremenu pošto je Bušlje pogodio za 6:4.

Odbrane su bile u centru pažnje i kada je nastavljen meč u trećoj četvrtini, tačnije golmani pošto su Mitrović i Bijač zasutavljali sve pokušaje da budu savladani. U međuvremenu je Srbija ostala i bez Ranđelovića koji je završio meč zbog tri isključenja, a u sedmom minutu treće deonice je konačno pao i gol pošto je pogodio Stefan Mitrović za 7:4. Srbija ipak nije uspela da sačuva tri gola pred poslenju četvrtinu pošto su Hrvati uspeli da iskoriste igrača više golom Bušlje.

Početkom poslednje četvrtine isključen je selektor Hrvatske Ivica Tucak zbog protersta kod sudija, da bi minut kasnije Prlainović povećao vođstvo Delfina na 8:5, da bi Vukićević sa peterca smanjio na 8:6. Usledilo je par minuta bez golova pošto su odbrane ponovo radile odličan posao. Nepuna tri minuta pre kraja Mandić je majstorski lobovao Bijača i povećao na 9:6 što je bio znak da će Delfini trijumfovati i otići u finale.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.