VELESILA: SRBIJA PRVAK EVROPE, četvrti put u nizu!

28.07.2018. 21:35
Vaterpoo reprezentacija Srbija
Vaterpoo reprezentacija Srbija / Izvor: Vaterpoo reprezentacija Srbija
Meč za zlatnu medalju.

Vaterpolo reprezentacija Srbije četvrti put uzastopno postala je šampion Evrope pošto je u finalu prvenstva Starog kontinenta u Španiji savladala selekciju domaćina posle peteraca sa 12:10 (0:1, 3:3, 3:2, 1:1, 5:3).

Španci su nošeni podrškom domaćih navijača uspeli prv ida povedu i čuvaju to vođstvo sve do pred kraj treće deonice kada je Srbija uspela da prvi put povede 6:5 golom Prlainovića. Ipak, Španci su uspevali da prate Delfine i imaju veliku priliku u završnici za vođstvo, ali je odbrana Srbije bila na nivou i otišlo se u peterce. Sa peteraca je Srbija bila sigurna, Fernandez je pogodio stativu, a Ćuk stavio tačku i doneo Srbiji četvrti uzastopnu titulu evropskog šampionata.

Vaterpolo reprezentacije Srbije i Španije od 22.15 igraju finale Evropskog šampionata čiji je domaćin Barselona. Srbija je aktuelni evropski prvak već šest godina pošto će pokušati četvrti put uzastopno da osvoje evropsku krunu, dok će Španci pokušati da prvi put postanu šampioni Starog kontinenta.

Delfini su u polufinalu bili bolji od Hrvatske sa 9:7, dok su Španci u uzbudljivom drugom polufinalu uspeli da sa 8:7 savladaju reprezentaciju Italije. Špancima će ovo biti prvo finale Evropskog prvenstva još od 1991. kada su poraženi od tadašnje SFRJ.

Tok finalne utakmice pratite na portalu Srbija Danas.

PETERCI

SRBIJA JE ODBRANILA TITULU, DELFINI SU ČETVRTI UZASTOPNI PUT ŠAMPIONI EVROPE.

IV ČETVRTINA

32. minut - Mitrović je odbranio i Srbija je sačuvala nerešeno sa igračem manje, ali je lopta i dalje za Špance, ali su Delfini uspeli da sačuvaju mrežu. Savić traži tajm-aut. Srbija ne koristi poslednji napad i odlazi se na peterce.

30. minut - Aleksićev šut brani Pinedo, ali je lopta i dalje za Srbiju, a sudije sviraju kontra faul.

29. minut - Pjetlović u poslednjim sekundama pogađa prečku, ali Prlainović krade loptu. Pjetlović je izborio igrača više, a Mandić nije uspeo da pogodi.

28. minut - Novi igrač više za Španiju, koristi Maljarah to i novo izjednačenje 7:7.

27. minut - Filipović nije iskoristio igrača više, ali je lopta i dalje za Srbiju. Novi igrač više kojeg Srbija ovaj put koristi, a precizan je bio Jakšić za vođstvo Srbije 7:6.

26. minut - Srbija se odbranila sa igračem manje, ali u sledećem napadu nisu Delfini uspeli da iskoriste igrača više. Ćuk je odmah isključen, ali je Mitrović odbranio.

III ČETVRTINA

24. minut - Prlainović je iskoristio igrača više za prvo vođstvo Srbije 6:5, ali je Munariz lobom uspeo da donese izjednačenje 6:6 pred poslednju četvrtinu i ponovo u poslednjim trenucima kao i na kraju druge.

23. minut - Imala je Srbija sreće, Španci pogađaju stativu, a Dejan Savić traži tajm-aut.

22. minut - Srbija se odbranila sa igračem manje, a zatim je Mandić izjednačio na 5:5.

20. minut - Nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane.

19. minut - Mitrović dobro brani kontru Španaca, ali je i Pinedo siguran na drugoj strani.

18. minut - Dobra odbrana Srbije i odmah isključenje za Špance, ali Ćuk ne koristi to jer je njegov udarac zaustavio Pinedo.

17. minut - Odmah Španci povećavaju vođstvo preko Del Tora na 5:3, ali već u narednom napadu Ćuk smanju je na 5:4.

II ČETVRTINA

16. minut - Koristi Srbija ponovo igrača više, a Mitrović uspešno to koristi i donosi Srbiji nerešeno, ali Roka u poslednjim sekundama donosi ipak vođstvo Španiji na poluvremenu 4:3.

15. minut - Još jedna dobra odbrana Srbije, ali Pinedo je odličan na golu, zaustavlja još jedan šut Jakšića.

14. minut - Srbija je iskoristila igrača više, a Aleksić dobro šutira i smanjuje na 3:2. Srbija uspeva da se odbrani, ali Jakšić ne uspeva da donese izjednačenje.

13. minut - Faul u napadu Pjetlovića, Španci brzo razvijaju kontru i Felipe Perone pogađa za 3:1.

12. minut - Za razliku do Srbije, Španci koriste igrača više, Granados pogađa za novo vođstvo domaćina Evropskog šampionata. Već u sledećem napadu Jakšić pogađa stativu i Španci su sačuvali vođstvo.

11. minut - Srbija ne koristi igrača više, Pinedo brani šut Filipovića.

10. minut - Španci pogađaju stativu, ostaje 1:1.

9. minut - Srbija koristi igrača više i posle 0/6 iz igre, Prlainović pogađa za 1:1.

I ČETVRTINA

8. minut - Pjetlović ne dobija faul, a Španci pogađaju stativu u poslednjim sekundama prve četvrtine i rezultat ostaje 1:0.

7. minut - Mitrović odličan na golu, a na drugoj strani Mandić je neuspešan.

6. minut - Prlainović iz dva puta ne pogađa. Prvi put njegov šut zaustavlja prečka, a drugi put brani golman Španije.

5. minut - Nervozan početak na obe strane, nema promene rezultata. Ćuk je isključen, a Španci traže tajm-aut koji im se isplatio. Španija je iskoristila igrača više i preko Maljaraha poveli sa 1:0.

4. minut - Filipović je još jednom promašio, ali je odbrana Delfina na drugoj strani ponovo na visini zadatka.

2. minut - Bez pogodaka u uvodnim minutima finala.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.