EP U MAĐARSKOJ: Delfini se OSVETILI Rusima! Šampioni POBEDOM krenuli po peto ZLATO!

14.01.2020. 18:32 18:45
vaterpolo reprezentacija Srbije
vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Meč prvog kola.

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj. Branioci titule su u prvom kolu savladali Rusije rezultatom 13:9 (3:1, 4:3, 2:3, 4:2) i na neki način se „osvetili“ Baćuškama, za poraz koji su ruske dame naneli protiv srpskih devojaka u prvom kolu ženske konkurencije.

ORILO SE BOŽE PRAVDE: Novo ZLATO za Srbiju!

FIVB UVODI PROMENE: Novi sistem bodovanja, menja se i rang lista

Peruničića RAZOČARALI srpski navijači, Hrvatima poželeo da osvoje zlatnu medalju

Odlično su Delfini otvorili utakmicu. Sjajnom igrom već u prvoj četvrtini golovima Filipovića, koji je u 361. meču za nacionalni tim postigao prvi pogodak na šampionatu, Mandića i Prlainovića stigli do ubedljivih 3:0 na 2.13 sekundi pre kraja prve deonice.

Zapretili su Rusi početkom druge četvrtine, preko Nagaeva smanjili na 3:2, ali su zatim Mandić i Prlainović, doneli Delfinima „plus tri“ (5:2). Baćuške se nisu predavale, pa su preko Bičkova i Merkulova ponovo uveli neizvesnost u duel istopivši minus na 5:4.

Andrija Prlainović
Andrija Prlainović / Izvor: MN Press

Ruski vaterpolisti nisu odustajali i serijom od 3:0 uspeli su da stignu do izjednačenja sredinom treće četvrtine (7:7), da bi Aleksić i Jakšić svojim prvim golovima na meču opet vratili prednost na stranu Savićevog tima (9:7).

U poslednjoj četvrtini iskustvo je došlo do izražaja. Srbija je pojačala ritam i ekspresno golovima Ćuka i fenomenalnog Andrije Prlainovića stekli prednost od 11:8 koju su održali do kraja susreta.

Što se tiče pojedinaca, najefikasniji igrač utakmice bio je upravo Prlainović sa četiri postignuta gola, po dva su dali Dušan Mandić, Miloš Ćuk i kapiten Filip Filipović, a jedan Milan Aleksić, Nikola Jakšić i njegov imenjak mlađani Dedović.

Kod Rusa, trostruki strelac bio je Danil Merkulov, dva gola su postigli Ivan Nagaev i Igor Bičkov, dok su se upisali još Harkov i kapiten Sergej Lisunov.

Nema sumnje da su Savićevi izabranici i na ovom šampionatu glavni favoriti za osvajanje najsjajnijeg odličja. Ukoliko odbrane titulu iz Barselone, srpski vaterpolisti bi postali rekorderi u novoj eri, pošto bi izjednačili rekord Mađara od pet uzastopnih zlata, koje su samo domaćini ovog Evropskog prvenstva osvajali od 1926. do 1938. godine.

SRBIJA - RUSIJA 13:9 (3:1, 4:3, 2:3, 4:2)

SRBIJA: G. Pjetlović, Mandić 2, Dedović 1, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pjetlović, Vico, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 4, S. Mitrović, B. Mitrović.

RUSIJA: Fedotov, Suškov, Vasiljev, Derevjakin, Ašaev, Harkov 1, Merkulov 3, Nagaev 2, Bičkov 2, Kiselev, Lisunov 1, Šepelev, Stacenko.

ARENA: Duna arena.

SUDIJE: Karlos Ortega (Španija), Robert Horvat (Slovačka).

IGRAČ VIŠE: Srbija 10 (8), Rusija 9 (4).

PETERCI: Srbija 1 (1).

Pogledajte kako izgleda ruska navijačica Polina.

HOROR SCENE U GRACU: Hrvati hteli da tuku Srbe, policija nije ni reagovala

EP U MAĐARSKOJ: Vaterpolistkinje Srbije doživele debakl u duelu sa Ruskinjama

PAKLENA KONKURENCIJA: Poznate sve rivalke Srpkinja na Olimpijskim igrama

POČINJE EVROPSKO PRVENSTVO ZA VATERPOLISTE: Srbija juri Bjerna Borga da se ne zaborave prethodne titule

GOTOVO: Proslavljeni igrač Liverpula, Juventusa i PSŽ-a odlučio da ZAVRŠI karijeru!