EP U RUKOMETU: Hrvatska deklasirala Srbiju (VIDEO+FOTO)

12.01.2018. 21:09
Spaladijum
Spaladijum / Izvor: MN Press
Meč prvog kola A grupe.

Reprezentacija Hrvatske je lako i ubedljivo pobedila Srbiju 32:22 (14:9) u prvom meču A grupe na Evropskom prvenstvo koje se održava u četiri hrvatska grada. Hrvatska je, nošena podrškom više od 11 hiljada navijača u dvorani u Splitu, od starta zaigrala bolje od Srbije i zasluženo stigla do pobede protiv izabranika Jovice Cvetkovića. Utakmica je doigrana u Splitu pred 11 hiljada navijača domaće ekipe, a većih incidenata nije bilo, ako se izuzmu zviždanje srpskoj himni i povici "Vukovar, Vukovar".

SKANDALČINA! Rakitić odao počast RATNOM ZLOČINCU! (VIDEO+FOTO)

ZAMENA ZA MILERA: Partizan merka dvojicu Amerikanaca

MALO LEVO, PA DESNO: Bobi plesao i oduševio navijače Pistonsa (VIDEO)

POTPISAO! Van Persi se vratio u bivši klub! (FOTO)

Srbija je loše otvorila meč, bila je stalno u minusu od dva, tri gola, ali je pet minuta pred kraj poluvremena došla na 9:10 i imala napad za izjednačenje, ali nije dala gol, a Hrvati su to iskoristili i serijom 4:0 stigli prvi put do plus pet i tako nagovestili da će savladati Orlove. Poslednji gol Hrvati su postigli četiri sekunde pred kraj prvog dela igre. U prvom poluvremenu blistali su Luka Stepančić, Manuel ŠtrlekLuka Cindrić

Zvezda predstavila Bena na FENOMENALAN način (FOTO)

U drugom poluvremenu prednost Hrvata je konstantno rasla i uglavnom se kretala u rasponu od pet do sedam golova razlike. Najraspoloženiji kod Hrvata su bili Luka Stepančić (6 golova), Manuel Štrlek (6), Zlatko Horvat (4) i Luka Cindrić (4). Kod Srbije su najefikasniji Petar Nenadić (6) i Nemanja Zelenović (5). Golmani Srbije nisu imali veče, Vladimir Cupara je imao samo četiri odbrane. Hrvatska je skupo platila pobedu, pošto se povredio Domagoj Duvnjak, koji bi, prema prvim procenama, mogao da okonča takmičenje na EP.

ALIMPIJEVIĆ NEMA DILEMU: Zvezda nije zaslužila pobedu

Hrvatska Srbija 32:22 (14:9)

Dvorana: Spaladijum arena u Splitu. Gledalaca: 11.000. Sudije: Lars Gajpel i Markus Helbig (Nemačka). Sedmerci: Srbija 5 (5), Hrvatska 3 (3). Isključenja: Srbija 8, Hrvatska 6 minuta.

HRVATSKA: Stevanović (2 odbrane), Mihić 2 (1), Duvnjak 2, Stepančić 6, Kopljar 1, Vori 1, Gojun, Horvat 4, Karačić 2, Mandalinić 1, Alilović (5 odbrana), Štrlek 6, Čupić 2 (2), Musa 1, Mamić, Cindrić 4. Selektor: Lino Červar.

SRBIJA: Šešum 2, Vujić, Đukić, Beljanski 1, P. Nenadić 6 (2), Radivojević 1, Marković 2 (1), Đorđić, N. Ilić 3 (2), Jovanović, Zelenović 5, Marsenić 1, Vujin 1, Obradović, Cupara (4 odbrane), Ivanišević. Selektor: Jovica Cvetković.

VELIKI PREOKRET: Azar izabrao klub za sledeću sezonu, a to nije Real (FOTO)

Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović je u dresu rukometne reprezentacije sa brojem 10 među navijačima domaće selekcije, a tu je i predsednik Vlade RH Andrej Plenković.

PROVOKACIJA HRVATSKOG NOVINARA ILI NEŠTO DRUGO: Sprema se oluja za srpske rukometaše

ČOVIĆ IMA PORUKU ZA EVROLIGU: Dajte nam A licencu, pa ćete čuti himnu u Beogradu!

U prvom meču A grupe Island je pobedio Švedsku 26:24Reprezentacija Srbije meč drugog kola A grupe igra u nedelju protiv Švedske (18.15). Hrvatska će u nedelju od 20 i 30 igrati protiv Islanda.