EP U RUKOMETU: Ubedljiv poraz Orlova od svetskih šampiona (FOTO)

22.01.2018. 19:39
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana u Zagrebu.

Reprezentacija Srbije je očekivano ubedljivo poražena od Francuske (30:39) u meču drugog kola polufinalne grupe 1 Evropskog prvenstva u Rokometu. Svetski šampioni Francuzi su u Zagrebu pokazali da su mnogo kvalitetniji sastav i da su glavni kandidati za osvajanje zlata na EP u Hrvatskoj. Pobedom protiv Orlova Francuzi su praktično obezbedili plasman u polufinale, od koga može da ih odvoji samo poraz od devet golova razlike od Hrvata, što se graniči sa naučnom fantastikom.

BRAĆA NE ZABORAVLJAJU: Navijači Spartaka se oprostili od Olivera Ivanovića, i to na srpskom jeziku!

PUNI SE KASA: FIFA na leto uplaćuje Partizanu 275.000 dolara!

Utakmica je počela isključenjem Luke Karabatića posle samo 25 sekundi, a već u drugom minutu Srbija je ostala bez Mijajla Marsenića. Član Orlova je zaradio crveni karton i za njega je meč bio okončan.  Prvo poluvreme proteklo je u preokretima. Srbija je povela 1:0, Francuzi su zatim imali prednost, a najveća prednost Orlova iznosila je dva razlike (6:4). Francuzi su odgovorili serijom 5:1 i poveli 9:7, ubrzo zatim je bilo i 12:9. Kod 10:12 Orlovi su imali kontru, ali je Zelenoviću golman Francuza "skinuo zicer", pa je prošuštena šansa da se uhvati priključak. usledila je nova serija Gala koji su otišli na 17:10 i već tad rešili pitanje pobednika. Poluvreme je okončano rezultatom 19:12 za Francuze koji su u svim segmentima igre nadvisili izabranike Jovice Cvetkovića.

EVROPA JE KRIVA ZA SVE: Terzić pričao o Delijama (FOTO)

OTERALI SU GA, PA GA ZVALI DA SE VRATI: Srpski stručnjak ponovo na klupi Al Nasra

U drugom poluvremenu se ništa nije promenilo, Francuzi su i dalje bili bolji rival, a prednost je konstatno rasla, do maksimalnih 11 (38:27). Selektor Jovica Cvetković je pružio šansu i igračima sa manjom minutažom, da steknu iskustvo i osete kako je to igrati protiv najbolje selekcije planete. Najbolji strelac na utakmici bio je reprezentativac Francuske Luka Karabatić sa sedam golova.

Polufinalna grupa 1 (Zagreb)

Preneti rezultati: Francuska – Belorusija 32:25 (14:11), Francuska – Norveška 32:31 (15:17), Norveška – Belorusija 33:28 (15:12), Srbija – Švedska 25:30 (10:16), Srbija – Hrvatska 22:32 (9:14), Švedska – Hrvatska 35:31 (17:12).

18. januar: Srbija – Norveška 27:32, Hrvatska – Belorusija 25:23.

20. januar: Francuska – Švedska 23:17, Hrvatska – Norveška 32:28.

22. januar: Srbija – Francuska 30:39, Švedska – Belorusija (20.30).

24. januar: Srbija – Belorusija (16), Švedska – Norveška (18.15), Hrvatska – Francuska (20.30).

TABELA: Francuska 8, Hrvatska 6, Norveška 4, Švedska 4, Belorusija 0, Srbija 0.