EP U RUKOMETU: Španci pobedili Švedsku i PRVI put osvojili ZLATNU medalju

28.01.2018. 22:05
Rukometna reprezentacija Španije
Rukometna reprezentacija Španije / Izvor: Reuters
Reprezentacija Španija najbolja na Starom kontinentu.

Rukometna reprezentacija Španije pobedila je selekciju Švedske u finalu Evropskog prvenstva koje se igra u Zagrebu rezultatom 29:23 (12:14).

Španci su prvi postigli gol, precizan je bio Valeri Rivera i to sa krila, da bi na drugoj strani odgovorio Niklas Ekberg. U prvih deset minuta igralo se u egalu, posle čega su Šveđani predvođeni Jesperom Nilsenom i odličnim Mikelom Apelgrinom na golu otišli na tri gola razlike – 4:7.

Šveđani su u nastavku meča održavali tri gola prednsoti, iako su Španci nakon kontre Ferana u jednom trenutku prišli na jedan gol zaostatka. U poslednjoj trećini igre u prvom delu Švedska je povratila tri gola prednosti nakon što je brzonogi Ekberg pogodio za 7:10, ali su Španci brzo odgovorili preko Dušebajeva i Arina odgovore - 9:10.

Nakon toga pogodio je Arneson, dok su Dušebajev i Entrerios bili neprecizni, pa je Nilsen Šveđanima opet doneo tri gola prednosti - 9:12.

Sole je s dva gola približio Španiju na "minus 1", međutim na poluvreme se ipak otišlo s dva gola za Švedsku - 12:14.

Španci su zaigrali znatno bolje u nastavku, i već u prvim minutima drugog dela preokrenuli rezultat, posle serije od 4:0, a potom i 7:1. Šveđani nisu uspevali da se "podignu", pa su Španci lako zadržali prednost i na kraju podigli trofej namenjen najboljoj ekipi Evrope.

Španija je tako osvojila prvi trofej evropskog prvaka, iz petog pokušaja. Švedska je najuspešnija reprezentacija na evropskim prvenstvima sa četiri titule prvaka i bez poraza u finalima.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.