EP U RUKOMETU: Visok LET Orlova, Srbija krenula POBEDOM! Kukić i Bomaštar UNIŠTILI Ukrajince

13.01.2022. 19:25
rukometna reprezentacija Srbije
rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters
Izabranici Tonija Đerone siloviti u Segedinu.

Rukometna reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Evropskom prvenstvu koje se održava u Mađarskoj i Slovačkoj.

Orlovi su u prvom kolu, uprkos silnim kadrovskim problemima, savladali Ukrajinu rezultatom 31:23 (17:11) i na najlepši način najavili derbi protiv Hrvatske u drugoj rundi.

VREME JE DA ORLOVI POLETE: Počinje Evropsko prvenstvo u rukometu, iskoristi PROMO KVOTU i igraj na Srbiju

KONAČNO DOBRA VEST ZA ĐERONU: Pobedio je KORONU, igraće na EP!

ĐERONA NEZADOVOLJAN: Mnogo propusta, kako da igramo

Sjajno su izabranici Tonija Đerone ušli u meč sa večerašnjim rivalom. Željni dokazivanja i pobede, od prvog minuta krenuli su agresivno, i na krilima Milana Bomaštara i Lazara Kukića, protivničke igrače dovodili do ludila.

Golman srpske selekcije briljirao je ispred crte, branio i nemoguće i već do poluvremena imao sedam odbrana na kontu. I to kakvih! Osim zaustavljenog sedmerca, Bomaštar je osujetio i nekoliko udaraca ukrajinskih rukometaša, koji su gotovo bili viđeni u njegovoj mreži.

Nošeni njegovim blistavim intervencijama, srpski igrači su u napadu bili još efikasniji. Orlovi su prvi put poveli u 6. minutu sa 3:2, a kako je meč odmicao, rasla je i prednost našeg tima.

Do odlaska na poluvreme, Srbija je imala maksimalnih šest golova razlike u 28. minutu (16:10), kada je Sretenović bio precizan.

SRBIJA – UKRAJINA 31:23 (17:11)

SEGEDIN – Pik Arena. Gledalaca: 2.000. Sudija: Lars Jorum i Havard Kleven (Norvešk). Sedmerci: Srbija 4 (4), Ukrajina 2 (0). Isključenja: Srbija 6, Ukrajina 10 minuta.

SRBIJA: Bomaštar (devet odbrana, sedmerac), Borzaš 1, Sretenović 2, Đukić 4 (2), Pešić, Radivojević 5 (2), Pešmalbek 3, Kukić 7, Šotić 3, Marsenić 2, Orbović 1, Milosavljević 1, Mitić, Đorđić 2, Cupara (tri odbrane), Ivanišević.

UKRAJINA: Komok (dve odbrane), Terekov (četir odbrane), Zalevskji, Buninenko, Kasai 2, Tiutunjuk 2, Tilte 1, Kravčenko 2, Doncov 3, Horiha 6, Burzak 1, Bližnjuk, Turčenko 2, Minotskji, Ilčenko 3, Artemenko 1 (1).

Semafor: 2:1 (4), 4:3 (8), 6:4 (10), 7:4 (13), 8:5 (14), 10:6 (19), 11:8 (22), 13:8 (25), 14:9 (26), 16:11 (29), 17:11 (30), 18:11 (32), 20:14 (36), 22:14 (38), 23:14 (40), 23:16 (42), 26:16 (46), 28:17 (49), 29:18 (52), 30:19 (54), 31:21 (56), 31:23 (60).

Nije imala Ukrajina rešenje za srednjeg beka srpske selekcije Lazara Kukića, koji se poigravao sa odbranom našeg rivala. Samo im je u prvom delu „spakovao“ šest pogodaka

Gde su stali u prvom, igrači Srbije nastavili su i u drugom delu. Nisu „povukli ručnu“, zaigrali su u istom tempu i prednost povećali na osam razlike u 38. minutu (22:14).

Mijailo Marsenić
Mijailo Marsenić / Izvor: Reuters

Kada je Đukić postigao svoj četvrti pogodak i odveo Orlove na+10, a zatim i Petar Đorđić maestralnim golom sa svoje polovine na dvocifrenu prednost 10 minuta pre kraja (26:16), bilo je jasno da slavlje može da počne.

Do kraja utakmice, Srbija je rutinski privela posao kraju i upisala prve bodove na Šampionatu Starog kontinenta.

Najefikasniji u srpskoj selekciji bio je Lazar Kukić, ujedno i igrač utakmice, sa sedam postignutih golova, Bogdan Radivojević je dao dva manje, a Đukić četiri pogotka.

U reprezentaciji Ukrajine istakao se Dmitri Goriga sa pet golova, dok je Doncov tri puta bio precizan.

Izabranici Tonija Đerone se u 2. kolu, koje je na programu 15. januara (20.30) sastaju sa selekcijom Hrvatske, dok se ukrajinska selekcija sastaje sa šampionima Olimpijskih igata iz Tokija - Francuzima.

Najnovije vesti o sportu pročitajte OVDE.