EP U RUKOMETU: Srbiji malo jedno poluvreme protiv vicešampiona sveta

18.01.2018. 19:45
Muška rukometna reprezentacija Srbije
Muška rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Norveška slavila sa 32:27.

Rukometaši Srbije porazom su startovali drugu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu čiji je domaćin Hrvatska. Svetski vicešampioni Norvežani savladali su Srbiju sa 32:27 (17:17) i tako osvojili nova boda i sada imaju ukupno četiri u grupi E, dok su izabranici Jovice Cvetkovića ostali i dalje na nula bodova i izgubili i teoretske šanse za plasman u polufinale. Sledeći meč reprezentacija Srbije igra 22. januara protiv Francuske.

I OVO SE DOGODILO: Hrvati navijaju za Srbiju!

SPORT URADIO NEMOGUĆE: Severna i Južna Koreja pod jednom zastavom na predstojećim ZOI

Odlično su Orlovi počeli meč u kojem su golovi padali kao na traci. Vodila je Srbija 2:1, imali su izabranici selektora Jovice Cvetkovića i 7:&, ali je onda usledio pad u igri, u trenutku kada smo imali igrača više pri rezultatu 9:8 za Norvežane. Vikinzi su posle izgubljene lopte Šešuma poveli 10:8, a zatim i tri gola prednosti (12:9) u 15. minutu. Pet minuta kasnije i dalje je bilo tri razlike za Norvežande (14:11), da bi zatim odlično poče da brani Cupara što je pokrenuo Srbiju koja je uspela da dođe i do minimalnog vođstva, ali je poluvreme završeno nerešeno 17:17.

Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Na početku drugog poluvremena obe reprezentacije nisu iskoristile nekoliko napada da bi Srbija došla u vođstvo golom Beljanskog. Međutim, isključenje Jovanovića su Vikinzi maksimalno iskoristili i serijom od pet golova poveli sa 22:18 u 38. minutu. Beljanski je prekinuo seriju Norvežana i Srbija je uspela da poveže nekoliko dobrih napada i priđe na 26:23 u 45. minutu. Ipak, uspevali su Vikinzi da održe vođstvo, a u 52. minutu dođu i do maksimalne prednosti do tog momenta 31:24, što je ujedno i rešilo meč pa je poslednjih nekoliko minuta bilo samo formalnost.

Tabela, grupa E: 1. Švedska (2-0) 4, 2. Francuska (2-0) 4, 3. Norveška (2-1) 4, 4. Hrvatska (1.1) 2, 5. Belorusija (0-2) 0, 6. Srbija (0-3) 0.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.