EP U VATERPOLU: Ajkule bez čeljusti u Budimpešti

24.01.2020. 20:10
Vaterpolo
Vaterpolo / Izvor: Profimedia
Španci saznali ime rivala u borbi za tron.

Vaterpolo reprezentacija Mađarske savladala je Crnu Goru u drugom polufinalu Evropskog prvenstva u vaterpolu rezultatom 9:8 (1:2, 3:1, 4:2, 2:3). Prema tome, domaćin turnira u Budimpešti će se za zlatnu medalju boriti sa Špancima u nedelju od 19 časova, a 90 minuta ranije u bazen će uplivati Ajkule i hrvatske Barakude u utakmici za treće mesto.

EP U VATERPOLU: Španci upecali Barakude, ceo svet se SMEJE selektoru Hrvatske

SAVIĆ U ŠALJIVOM TONU: I u braku se OVO desi u sedam godina!

PATRIOTA SA VELIKIM P: Dedović posle pobede nad Grčkom ODUŠEVIO Srbiju

Crna Gora je bolje otvorila meč i posle prvih osam minuta Ajkule su imale gol prednosti, ali je u naredne dve četvrtine dominirala domaća ekipa. Mađari su u tih 16 minuta postigli sedam golova, a primili su samo tri, pa je pred poslednju deonicu rezultat bio 8:5. Ipak, Crnogorci se nisu predavali i u poslednjoj četvrtini su igrali maestralno, ali je minus ipak bio nenadoknadiv i utakmica je završena pobedom Mađarske od 10:8 koju su domaćini zapečatili golom u poslednjoj sekundi meča.

Najzaslužniji za plasman Mađara u finale bio je kapite Denes Andor Varga sa četiri postignuta gola, a raspoložen je bio i Gergo Zalanki sa dva pogotka. Sa druge strane, istakao se Đuro Radović koji je tri puta tresao mrežu, dok je dva puta precizan bio Stefan Pješivac.

Pogledajte kako izgleda Sofija Tomala, devojka Lorisa Karijusa.

PSIHIČKI TEŠKI MEČEVI: Evo kako Pijetlović vidi sudar svetskog i olimpijskog šampiona

DELFINI SAVLADALI GRČKU: Sa svetskim šampionom za peto mesto u Evropi

PRLAINOVIĆ BEZ DLAKE NA JEZIKU: Srpski VATERPOLO propada zbog Partizana! Nisam optimista ...