EVROPA KUP: Srbija posle pet godina bez medalje

08.04.2018. 20:43
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Italija savladala Delfine sa 10:9.

Vaterpolo reprezentacija Srbije prvi put od Svetskog prvenstva 2013. ostala je bez odličija pošto je na prvom Evropa kupu čiji je domaćin bila Rijeka, poražena u meču za treće mesto. Italija je slavila sa 10:9 (1:3, 3:3, 4:2, 2:1).

VN BAHREINA: Ferari u glavnoj ulozi. Fetel pobedio, Raikonen polomio nogu mehaničaru (VIDEO)

NEMCI PONOVO BOLJI: Srbija poražena od Pancera i u Dortmundu (FOTO)

Slično polufinalnoj utakmici protiv reprezentacije Hrvatske, Srbija je odlično počela meč i uspela da povede 5:1, ali je ponovo usledio koban pad u igri. Prvo su Italijani pri kraju prvog poluvremena prišli na 5:4, da bi Ćuk prekinuo njihovu seriju i doneo Delfinima vođstvo 6:4 na veloikom odmoru.

LEPŠA NEĆETE VIDETI: Ana je POSEBNOM tehnikom ofarbala jaja, svako je jedinstveno, lajkovi PLJUŠTE (FOTO)

Azuri su brz opostigli tri gola u trećoj četvrtini, Srbija nije imala odgovor i ubrzo je bilo 8:6 za Italiju. Srbija je uspela da dođe do izjednačenja, ali je Italija u uvodnim minutima četvrte deonice ponovo otišla na dva gola prednosti. Približila se Srbija na gol zaostatka, imala i poslednji napad, ali su sudije deset sekundi pre kraja svirale faul u napadu Dušku Pjetloviću i Italijani su došli do trijumfa.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.