GREŠKA KOJA GA JE SKUPO KOŠTALA: Luis Hamilton preuzeo odgovornost za incident u Monci!

06.09.2020. 22:18
Luis Hamilton
Luis Hamilton / Izvor: Profimedia
Britanac napravio glupost u Italiji.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton preuzeo je odgovornost što je tokom trke Formule 1 za Veliku nagradu Italije ušao u boks dok je ulaz bio zatvoren i rekao da je zadovoljan što je osvojio bodove.

ODLAZAK U 56. GODINI: Preminuo šampion bodibildinga Zoran Vejić Veja! Glumio i u Boljem životu, čuvao Moniku Beluči

BORKOVIĆ NE STAJE: Nova pobeda srpskog vozača!

VN ITALIJE: Drama u Monci, Gasli prvi francuski pobednik od 1996 godine!

- Velike čestitke Pjeru, to je fantastičan rezultat za njega i videti ga kako se oporavlja i raste. Nije mi bilo suđeno, ali ono što te ne ubije, ojača te. Uživao sam u borbi, nakon što sam krenuo sa začelja. Nismo uradili dobar posao sa tim odlaskom u boks i preuzimam odgovornost jer nisam video oznake na tablama. Zadovoljan sam što sam osvojio bodove, nakon što sam bio u zaostatku 20 sekundi - naveo je Hamilton posle trke.

Hamilton je trku završio na sedmom mestu. On je bio vodeći u trci, za vreme boravka bezbednosnog vozila otišao u boks, ali je tada ulaz u boks bio zatvoren, zbog čega je kažnjen sa 10 sekundi kreni-stani i pao je na poslednje mesto.

Šestostruki svetski prvak je od tada odlično vozio, nadoknadio je pozicije i zauzeo sedmo mesto, uz dodatni bod za najbrži krug trke.

On je i dalje vodeći u generalnom plasmanu sa 164 bodova, ispred timskog kolege Valterija Botasa koji ima 117.