JOŠ JEDNOM BRAVO: Nova medalja za Zdelara

14.07.2019. 12:56
Bojan Zdelar
Bojan Zdelar / Izvor: Foto: Nebojša Radović / KSS
Šampionat organizovan u Češkoj.

Bojan Zdelar osvojio je još jednu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore u češkim Račicama. Zdelar je u jednosedu na 500 metara osvojio srebrnu medalju, pošto je stazu izveslao za 1:37.933, i kroz cilj je prošao sa samo 34 stotinke zaostatka za pobednikom trke Jakubom Zavrelom iz Češke. Bronzana medalja pripala je Jonu Voldu iz Norveške (1:38.785).

- Izveslao sam još jednu dobru trku, i iako nije zlato ne mogu da budem nezadovoljan. Dao sam svoj trenutni maksimum i to je bilo dovoljno za srebro. Konkurencija je izuzetno jaka, a momak koji je pobedio je bio i svetski rekorder u seniorskoj konkurenciji, tako da sam zadovoljan što sam došao do još jedne medalje u ovakvoj konkurenciji - rekao je posle dodele medalja Zdelar.

BRAVO: Srbija ima šampiona Evrope! (FOTO)

EP ZA MLAĐE SENIORE: Bibiću bronza na 1.500 metara

TCR: Borkoviću mnogo bolje išlo u subotu (VIDEO)

Prošle godine na Evropskom prvenstvu u italijanskom Auroncu di Kadore, Bojan je osvojio srebrnu medalju u istoj disciplini, ali u kategoriji juniora.

- Ovo mi je prva godina u mlađeseniorskoj konkurenciji, i mislim da sam jako dobro krenuo. Ovo mi je najbolje Evropsko prvenstvo do sada i odlazim kući sa velikim pozitivnim iskustvom i spremaću se za neka sledeća takmičenja - naglasio je osvajač dve medalje u Račicama.

Zdelar u Sremsku Mitrovicu putuje sa dve medalje, pošto je u subotu osvojio zlatnu medalju u jednosedu na 1.000 metara.

U prepodnevnom programu srpski reprezentativci takmičili su se u pet finala i jednom B finalu. Olivera Mihajlović u juniorskom jednosedu na 500 metara šampionat u Račicama završila je na sedmom mestu pošto je stazu izveslala za 1:58.285. Titula je pripala Veraniki Leanijuk iz Belorusije (1:52.903), srebrom se okitila Ana Maro iz Mađarske (1:53.759), dok je bronzu osvojila Ivana Djačenko iz Ukrajine (1:55.275). Naš predstavnik u istoj disciplini u muškoj konkurenciji, Aleksandar Perović, u finalu je zauzeo deveto mesto u vremenu 1:43.386. Zlato je ostojio Magnus Sibersen iz Danske (1:40.070), srebro Denis Dimitrov iz Bugarske (1:40.806), a bronzu Tomaš Sobišek iz Češke (1:41.018).

Juniorska ženska posada četverca na 500 metara, šampionat u Češkoj završila je zauzimanjem šestog mesta u finalu. Jovana Mladenović, Milica Popović, Anja Damjanov i Dunja Stanojev stazu su izveslale u vremenu 1:38.990. Zlato je pripalo posadi Mađarske (1:35.943), srebro čamcu Rumunije (1:36.374), dok su se bronzom okitile domaće takmičarke (1:36.440). Muški juniorski četverac, Žarko Jakovljević, Vojin Rudović, Branko Lagundžić i Andrej Ninković takmičenje je završio na sedmom mestu u B finalu.

Marija Dostanić zauzela je četvrto mesto u jednosedu na 500 metara u konkurenciji mlađih seniorki. Dostanićeva je stazu izveslala za 1:54.487, i medalja joj je izmakla za pola sekunde. Zlato je osvojila Ina Saučuk iz Belorusije (1:51.699), srebro Poljakinja Malgorzata Pulavska (1:52.073), a bronzu Melina Anderson iz Švedske (1:53.913).