KUP SRBIJE: Iznenađenje u četvrtfinalu! Šampion posle PREOKRETA upao u Jezero!

23.12.2019. 22:35
OK Crvena zvezda - OK Vojvodina
OK Crvena zvezda - OK Vojvodina / Izvor: MN Press
Odigran prvi meč.

Odbojkaši Radničkog ostvarili su veliku pobedu u prvom meču četvrtinala Kupa Srbije savladavši šampiona Vojvodinu rezultatom 3:2 (po setovima 28:30, 25:20, 22:25, 25:21, 17:15).

BRZ KAO RAKETA: Ferari rešio pitanje vozača na pet godina

Rukometaši Srbije desetkovani počeli pripreme za Evropsko prvenstvo

UDOVIČIĆ: Stipendije za najbolje su podrška i sistemska briga o mladima

Novosađani su odlično otvorili meč i prvi set rešili u svoju korist, ali su domaći uzvratili u drugom periodu koji su dobili sa čak pet poena prednosti. Vojvodina je slavila u trećem periodu posle neizvesne završnice, da bi zatim Kragujevčani sa dva vezana seta stekli lepu zalihu pred revanš u "Spensu".

Termin drugog meča biće naknadno saopšten, jer ga nije moguće odrediti zbog obaveza Novosađana u elitnom takmičenju. Četvrtfinale i polufinale igraju se na dve utakmice, a dalje prolazi onaj ko bude imao bolji odnos pobeda, odnosno set količnik. Ukoliko se desi da su obe ekipe poravnate i po ovom parametru, gledaće se bolji poen količnik, a ako ni nakon toga nije moguće odrediti pobednika, igraće se "zlatni set".

Podsetimo, Partizan je pred velikim finalom, pošto je u prvom meču polufinala ubedljivo savladao Mladi Radnik i osvojen set u revanšu mu je dovoljan za prolaz.

Sa druge strane, Nišlije čekaju pobednika meča Radnički - Vojvodina, obzirom da su nešto ranije eliminisali subotički Spartak u dvomeču 3:0, 1:3.

Pogledajte kako izgleda navijačica Napolija Marika Fruskio.