KVALIFIKACIJE ZA EP: Srbi posle DRAME sa Poljacima propustili prvu meč loptu za vizu (FOTO)

14.06.2017. 22:34
Srbija Danas logo
Srbija Danas logo / Izvor: Srbija Danas
U poslednjem kolu reprezentacija Srbije gostuje Belorusiji 16. juna.

Najbolji rukometaši Srbije u  niškoj dvorani "Čair", u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj, odigrali su nerešeno sa  Poljacima 34:34 (19:19) i propsutili su šansu da kolo pre kraja obezbede vizu za šampionat Starog kontinenta, pa će odluka da padne u poslednjem kolu na meču sa Belorusijom u Minsku .

Posle dva trijumfa nad Rumunima u maju, naša reprezentacija je imala jasnu situaciju u vezi plasmana na evropsku smotru. Eventualna pobeda nad Poljskom značila je i plasman na šampionat Starog kontinenta, a uz trijumf Rumunije nad Belorusijom, i prvo mesto u grupi, što će značiti pred žreb grupa za kontinentalno takmičenje.

DEMONSTRACIJA SILE: Srpkinje ZGROMILE Italijanke I PLASIRALE se na Svetsko prvenstvo! (FOTO)

TESTOVI ZA SVETSKU LIGU: Srbija izabrala rivala PO MERI (FOTO)

Sve vreme vođena je tvrda borba, onako kako je selektor Jovica Cvetković i najavio, na poluvremenu je bilo 19:19, a u drugom delu susreta oslabvljeni Poljaci su stekli neznatnu prednost, koju su uspevali da održe uprkos velikoj borbenosti našeg tima i fanatičnoj podršci publike u krcatoj dvorani "Čair".

Poveli su Poljaci 22:25, zatim 23:26, posle čega su se Srbi primakli na 25:26 (39.minut). U 40. minutu je Petar Nenadić u kontri šutirao na prazan gol, u magli od zapaljene baklje, ali je pogodio prečku.

Sve vreme su naši momci bili za petama Poljacima, ali nisu uspevali da naprave preokret., u 47. minutu je bilo 29:30. Reprezentacija Srbije potom nije iskoristila napad sa igračem više, a rival je uzvratio pogotkom za 29:31, posle čega je Đorđić smanjio na 30:31. Zatim je Đukić promašio zicer iz kontre. i protivnik je ponovo odmakao na "plus dva".

ČUDO: Federer se VRATIO na teren i ISPAO od 302. tenisera na SVETU! (FOTO)

U samom finišu borio se naš nacionalni tim iz sve snage, ali nije uspeo da izjednači rezultat ni iz petog pokušaja (33:34, 57.minut), posle čega je naš selektor Jovica Cvetković uzeo tajm-aut. I posle toga najzad je palo izjednačenje iz kontre (34:34), ali Srbi nisu iskoristili šansu za pobedu u poslednjim sekundama.

U poslednjem, šestom kolu kvalifikacija reprezentacija Srbije gostuje Belorusiji 16. juna.