KVALIFIKACIJE ZA OI: Francuska savladala Nemačku i obezbedila vizu za Tokio

10.01.2020. 22:23
Odbojkaška reprezentacija Francuske
Odbojkaška reprezentacija Francuske / Izvor: Foto: cev.eu
Galski petlovi slavili maksimalnim rezultatom.

Odbojkaški Francuske plasirali su se na na Olimpijske igre u Tokiju pošto su u finalu kvalifikacionog turnira u Berlinu savladaloi domaćina Nemačkiu sa 3:0 (25:20, 25:20, 25:23).

DEFINITIVNO DOPINGOVAN: Janoneu pozitivan i B uzorak

BEZ MILOSTI: Japan ubedljivo porazio Orlove na Svetskom prvenstvu

DAKAR RELI: Peterhansel brži od timskog kolege, Sagmajster napredovao

Neizvesnost je u prvom setu trajala do rezultata 16:16, da bi Glaski petlovi napravili seriju od pet poena što im je bilo dovoljno da prvi set reše zu svoju korist. U drugom setu su Francuzi stekli tri poena prednosti koju su Nemci uspeli da anuliraju, ali je ponovo Francuska uspela da napravi seriju od tri poena kod rezultata 15:14 i na taj način uspela da stekne dovoljnu prednost kako bi stekla dva seta prednosti.

Najuzbudljivije bilo je u trećem setu u kojem su Nemci imali vođstvo i kontrolisali rezultat, uspeli i da povedu sa 15:12, ali su Galski petlovi uspeli da smanje taj zaostatak i dovedu set u neizvesnu završnicu, da bi potom poveli sa 23:21 i stignu do trijumfa vrednog plasmana na Olimpijske igre.

Pogledajte kako izgleda Vanesa Peronsel, žena zbog koje su zaratili Džon Teri i Vejn Bridž.

UDOVIČIĆ PODRŽAO VATERPOLISTE PRED POČETAK EP: Niko kao Srbija, sve u službi Igara u Tokiju

KONAČNO LEPA VEST ZA MUŠKI RUKOMET: Srbin NAJBOLJI igrač Evrope! U reprezentaciji ga nema

DANI KAJAKA: Milica i Strahinja najbolji u 2019. godini

PERUNIČIĆ: Odigrali smo kukavički, nismo bili tim