KVALIFIKACIJE ZA OI: Lavovska borba Orlova i Kengura, KRUPAN korak Srbije ka Tokiju (VIDEO)

09.08.2019. 20:19
Aleksandar Atanasijević
Aleksandar Atanasijević / Izvor: MN Press
Bilo je baš uzbudljivo.

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Australije rezultatom 3:1 (26:28, 25:19, 25:19, 32:30) na kvalifikacionom turniru koji se igra u italijanskom Bariju. Srbija je u meču prvog kola kvalifikacione grupe C imala probleme samo u prvom setu, koji je prepustila "Kengurima", ali od tada izabranici Nikole Grbića ništa nisu prepuštali slučaju, a na parketu je postojao samo jedan tim sve do same završnice susreta. Tada je viđena prava drama, a naša reprezentacija je spasila nekoliko set lopti i uspela da izbegne peti set konačno nadigravši uporne Australijance tek sa 32:30.

U narednom meču Srbija se sastaje sa Kamerunom u subotu od 18 časova, dok će u petak uveče snage odmeriti afrička selekcija i domaćin, Italija.

PROVEO SAM CEO DAN KOD NJEGA: Đorđević otkrio šta očekuje od Jokića i ko je još dobio ključeve reprezentacije

ON MU FALI ZA SKUDETO: Konte prodaje NAJBOLJEG igrača zbog Sergeja (FOTO)

ŠTA MU JE OVO TREBALO? Turkoglua je SRAMOTA zbog Srbije!

U susretu sa Australijom, Orlovi su propustili veliki broj šansi u prvom setu. Pored bolje igre tokom većeg dela perioda, u završnici seta imali smo i dve set lopte (24:22). Ipak, Australija ih je velikom borbenošću spasila, pa se ušlo u igru na razliku u kojoj su se naši rivali bolje snašli i poveli sa 1:0.

Od tada je viđena znatno koncentrisanija igra naše reprezentacije, predvođene odličnim korektorom Aleksandrom Atanasijevićem, pa smo se veoma brzo odlepili u drugom periodu i lako priveli set kraju za izjednačenje rezultata.

Sličan razvoj događaja viđen je i u trećem setu, koji je završen identičnim rezultatom (25:19), nakon apsolutne dominacije Orlova.

Znatno uzbudljivija igra viđena je u četvrtom periodu meča. Srbija je u nekoliko navrata sticala i gubila "plus tri". Nikola Grbić je pokušavao da unese stabilnost u igri izmenama i tajm-autovima, što je dalo rezultata tek u finišu seta, pa su Orlovi uspeli da upišu prve bodove.

Podsetimo, kvalifikacioni turnir u Bariju završava se u nedelju, a plasman na Olimpijadu u Tokiju izboriće samo pobednik, dok će poraženi novu šansu za plasman imati u januaru naredne godine.