LIGA NACIJA: Srbija posle DRAME do VAŽNOG trijumfa (FOTO)

02.06.2018. 18:37
odbojkaška reprezentacija Srbije
odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Viđena je velika borba.

U petom kolu Lige Nacija u Sofiji, odbojkaši Srbije uspeli su da savladaju selekciju Rusije sa 3:2, po setovima (20:25, 25:23, 25:23, 22:25, 15:12). Naredni meč Srbija će odigrati u nedelju od 16 časova, a protivnik će biti Australija.

VELIKI SKANDAL: Bivši košarkaš Partizana uhapšen zbog krađe (FOTO)

OMLADINCI ODUŠEVILI TERZIĆA: Direktor crveno-belih poslao SNAŽNU poruku DELIJAMA(FOTO)

Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Meč je počeo boljom igrom Rusa, koji su lako rešili prvi set u svoju korist 25:20. Srpski odbojkaši skupili su redove i u naredna dva seta identičnim rezultatom 25:23, uspeli da potpuno preokrenu tok meča i povedu sa 2:1. Bili su blizu trijumfa naši odbojkaši, ali su Rusi u četvrtom setu znatno boljom igrom odveli meč u poslednji, peti set. Srbija je dobro krenula i rezultatom 9:6, već je mogla da slavi. Posle nekoliko preokreta u finišu duela, više strpljenja imali su naši momci i zasluženo slavili u ovom maratonskom meču.

Dražen Luburić je osvojio 20 poena, Srećko Lisinac 14, Petar Krsmanović 12, a Marko Ivović 10 poena, dok je kod Bugara najbolji bio Todor Skrimov sa 18 poena.

Ovim trijumfom, odbojkaši Srbije sada imaju sedam poena iz pet mečeva i nalaze se pri samom vrhu tabele. Neporažene ekipe do sada su SAD i Poljska, sa maksimalnim skorom 5:0.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.