LIGA ŠAMPIONA: Crno-beli vrtić POKAZAO ZUBE Mađarima!

05.04.2017. 21:06
VK Partizan
VK Partizan / Izvor: MN Press
Domaćin ostvario veliki uspeh.

Vaterpolisti Partizana nisu uspeli da iznenade Eger u pretposlednjem 9. kolu Lige šampiona (8:4). Crno-beli vrtić pružio je odličnu partiju protiv vicešampiona Mađarske, u većem delu bio dostojan otpor favoritu, koji je prelomio meč tek u drugom poluvremenu.

Prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj igri, a prvi gol postignut je tek u šestom minutu, Lazić je sa igračem više doveo Parni Valjak u vođstvo od 1:0.

VELIKO PRIZNANJE: Momir Ilić najbolji igrač Lige šampiona

REGIONALNA LIGA: Partizan je igrao u Dubrovniku, EVO kako je prošao PROTIV evropskog prvaka

U drugoj deonici Eger je preokreneo na 2:1, ali i na velikom odmoru Beograđani su imali prednost, jer je, ponovo Lazić, u finišu druge deonice pogodio za 2:3.

Mađari su ponovo poveli sredinom trećeg perioda 4:3, Partizan je preko Jankovića ubrzo izjednačio, ali domaći su do poslednjeg odmora poveli 6:4 i sa još dva gola u finišu slavili pobedu, kojom su obezbedili plasman na završni turnir. Partizan je ostao na 5. mestu B grupe, sa četiri boda.

SAVIĆ PRESEKAO: Ovo je spisak igrača za duel sa Slovačkom – ima novajlija

Eger - Partizan 8:4 (0:1, 2:2, 4:1, 2:0)

Sudije: Teiksido (Španija), Vojevodin (Rusija).

Isključenja: Eger 6, Partizan 10.

EGER: Mitrović, Andjal, Deker, Čučković 2, Hošnjanski 1, Lorinc 1, Ćuk, Kovač 1, Erdelji 1, Vapenski 2, Bedo, Harai, Čisar.

PARTIZAN: Dobožanov, Lukić, F. Janković, Repanović, Lazić 2, Toholj, Drašović 1, Radanović, Jakšić, Radojević, Stojanović, M. Janković 1, Brakočević.

Tabela: Pro Reko 24, Jug 17, Eger 15, Barseloneta 11, Partizan 4, Hanover 3 boda.