11°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

MALO MUČENJA, ALI VREDNA POBEDA: Srbija UZELA tri boda na startu Šampionata Evrope

02.09.2021. 22:29
Slobodan Kovač
Slobodan Kovač / Izvor: MN Press
Meč prvog kola.

Srpska odbojkaška reprezentacija krenula je pobedom na Šampionatu Evrope. Na meču u Krakovu (Poljska) izabranici Slobodana Kovača su savladali Belgiju sa 3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20).

SENZACIJA NA STARTU EP: Veliki FAVORIT na kolenima!

KONAČNO JE STIGAO: Crveno-beli sa ODUŠEVLJENJEM dočekali Filipa Filipovića (FOTO)

SLEDI VELIKI DERBI: Srbija ima TEŽAK posao u četvrfinalu

Fenomenalno je odigrala Srbija prvi set i rezultat 25:13 govori kakav je bio odnos snaga. Uroš Kovačević je bio nerešiva enigma za Belgijance, ali i drugi na terenu su bili sjajni.

Malo više problema je bilo za Srbiju u drugom setu, ali i on je rešen ubedljivo - 25:18.

Ipak, u trećem su se Belgijanci trgnuli i krenuli jako. Vodili su čak i 13:6 u jednom trenutku, a tada je Slobodan Kovač ubacio prvog korektora Aleksandra Batu Atanasijevića umesto Dražena Luburića.

Zaigrala je Srbija bolje, imala veliku šansu da izjednači na 20:20, ali nisu imali snage da potpuno preokrenu rezultat.

Ipak, u četvrtom setu su stvari došle na svoje mesto i Srbija je slavila i osvojila važna tri boda na startu turnira.

Sistem takmičenja je isti kao i u ženskoj konkurenciji. Po četiri ekipe iz svake grupe idu u osminu finala, odakle se igra na ispadanje.