MOTO GP: Mark Markez VLADAR vrelih guma (VIDEO)

21.10.2018. 13:45
Mark Markez
Mark Markez / Izvor: Profimedia
Nova titula za mladog Španca.

Vozač Repsol Honde Mark Markez osvojio je sedmu titulu u karijeri, petu u najjačoj kategoriji, tri trke pre kraja sezone trijumfom na Velikoj nagradi Japana, 16. rundi ovogodišnjeg Svetskog šampionata.

Mladi Španac je na stazi „Tvin Ring Motegi“ ostvario osmu pobedu ove sezone, a 69. u karijeri, a titulu je obezbedio jer ima nedostižna 102 boda prednosti u odnosu na Andreu Dovicioza.

Markes se tako izjednačio sa Mikom Duanom po broju titula u kraljevskoj klasi, a više od njega sada imaju samo Valentino Rosi – sedam i Đakomo Agostini – osam.

Španski motociklista je svoju prvu titulu osvojio u klasi do 125 kubika 2010. godine, dve godine kasnije je pokorio Moto2 kategoriji, a zatim se u narednih šest godina pet puta našao na tronu u najjačoj konkurenciju.

Prvu šansu da postane sedmostruki svetski šampion Markes je imao upravo na Hondinoj stazi, a za to mu je bilo potrebno da trku završi ispred Dovicioza.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.