NADICA SE NE ZAUSTAVLJA: Orilo se Bože pravde u Sloveniji i Nemačkoj! Srpska tekvondistkinja napravila ČUDO!

02.03.2020. 14:52
Nadica Božanić
Nadica Božanić / Izvor: Foto: Promo
Božanićeva osvojila dve zlatne medalje u razmaku od sedam dana.

Takmičarka tekvondo kluba Imperium i reprezentativka Srbije Nadica Božanić, nastavila je niz odličnih rezultata započet prethodnog vikenda, osvojivši zlatnu medalju na G2 turniru German Open 2020.

NOVI VEČITI DERBI: Zvezda i Partizan u BORBI za trofej

NJENO VREME TEK DOLAZI: Nadica je druga u Evropi, Tokio joj je IZMAKAO za dlaku, ali već je postavila novi ZADATAK!

Nadica ima samo 18 godina, a već je vicešampionka Evrope, a SADA IMA SAMO JEDNU ŽELJU (VIDEO+FOTO)

Posle ubedljivih pobeda nad takmičarkama iz Poljske (22:0), Nemačke (21:1) i Nigerije (17:7), Nadica je u finalu savladala takmičarku iz Letonije rezultatom 8:3, čime joj se revanširala za poraz na President kupu od pre dve nedelje.

German Open je, od ove godine, klasifikovan kao turnir G2 klase, a Nadica je, osvajanjem zlatne medalje, upisala novih 20 bodova na svetskoj rang listi.

Pored Nadice, u Hamburgu je nastupio i Dušan Božanić. Posle uvodne pobede protiv takmičara iz Belorusije, Nadičin brat je, posle čudnih sudijskih odluka, nažalost poražen od rivala iz Danske.

Ovo je bila druga uzastopna zlatna medalja za Nadicu, pošto je pre samo sedam dana trijumfovala i na tekvondo turniru Slovenija open 2020.

Božanićeva je u finalu pobedila takmičarku Crne Gore, Teodoru Mitrović sa više od 20 poena razlike (23-2). Na putu do finala prvo je savladana bugarska takmičarka Jana Taseva rezultatom 44-4, a zatim i Italijanka Lucija Martignani (22-1). Takmičarka iz Hrvatske, Ana Taslak, pružila je najjači otpor Nadici, ali je i ona pobeđena rezultatom 16-6.

Slovenia Open je  turnir G1 klase, a zlato koje je Nadica osvojila samo je još jedno u nizu brojnih priznanja, koje potvrđuje, da je naša tekvondistkinja među najboljim tekvondo sportistima, ne samo u Srbiji, nego i u Evropi.

- Presrećna sam osvojenim medaljama. Dosta smo se spremali za ovu sezonu i iako sam izgubila na prvom turniru u ovoj godini, uspela sam za jako kratko vreme da povratim fokus i dam svoj maksimum. Protivnice su mi bile poznate i jako dobre, ali uspela sam da ih savladam i da za svaku posebno spremim taktiku sa pomoćnim trenerom Danilom Vukelićem. Želim da zahvalim svom treneru Jugoslavu Nastasiću i tekvondo klubu Imperium, kondicionom treneru Vladi Radojičiću i sportskom psihologu Borisu Stankoviću - rekla je Nadica Božanić posle sjajnih rezultata u Sloveniji i Nemačkoj.

Nadičin trener Jugoslav Nastasić takođe je bio zadovoljan rezultatima ostvarenim u Ljubljani i Hamburgu:

- Prezadovoljan sam zlatnim medaljama i osvojenim novim bodovima na svetskoj listi. Početak je sezone i takmičari jos traže pravu formu, a ova zlatna odličja su dokaz da smo na pravom putu. Uzeli smo 20 bodova, što je jako bitno da zadržimo dobar renking pred Evropsko prvenstvo 2020. u maju - istakao je Nastasić.

Pogledajte kako izgleda Helen Steling Holt, devojka Rajana Gigsa.

SVAKA ČAST: Muški tim Srbije treći u Evropi

ALAL VERA: Ženski tim Srbije NA KROVU Evrope!

ŽREB JE U UTORAK: Ovo su svi potencijalni rivali Srbije u Ligi nacija

PODRŠKA VIŠE NEGO POTREBNA: Na Ligu šampiona za 200 dinara!

SUMA ZAVRŠIO NA VMA, MORA NA PAUZU: Gvinejac će po lošem pamtiti derbi sa Zvezdom