9°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

NASTAVLJA U ODLIČNOM RITMU: Tijana Bogdanović osvojila prvu medalju posle Rija! (FOTO)

03.02.2017. 11:24
Tijana Bogdanović
Tijana Bogdanović / Izvor: MN Press
Velika radost za mladu tekvondistkinju.

Tekvondistkinja Tijana Bogdanović (-53kg) osvojila je srebrnu medalju na US open, G2 turniru u Las Vegasu! Za olimpijsku vicešampionku ovo je prvi turnir posle Rija.

Ratko Rudić ponovo selektor Hrvatske

Tijana je na startu savladala Brazilku Limu sa 11:5, zatim je bila bolja od Ruskinje Kudrajšove 9:3, da bi u četvrtfinalu savladala Kanađanku Braun 8:5. U polufinalnoj borbi je bila bolja od Kineskinje Li 8:7, ali je finalna borba krenula drugačijim tokom od očekivanog. Protivnica je trofejna Tajlanđanka Vongpata, inače bronzana sa OI u Riju u kategoriji do 49 kilograma. Tajlanđanka je ovog puta bila ubedljiva i slavila je 24:7.

Tijana Bogdanovic
Tijana Bogdanovic / Izvor: MN Press

- Prvo takmičenje posle Olimpijskih igara je prošlo sa srebrnom medaljom. Zadovoljna sam rezultatom, ali ne i finalnom borbom. Borila sam se više puta sa Tajlanđankom, ali izgleda da još uvek nisam našla pravo rešenje za nju. Ovo je bilo još jedno dobro iskustvo za mene, i potrudiću se da analiziram svoje greške i sledeći put ispravim to. Navijam za preostale takmičare, očekujemo još medalja pored Serđinog zlata i mog srebra – ističe Tijana.

PRELEPA ŽENA, ALI PRE SVEGA LJUDINA: Ivani Španović će se zbog ovog gesta klanjati cela Srbija! (FOTO)

Osim Tijane borili su se i Marko Đuričić (+87kg) koji je na startu pobedio Gudmunsona sa Islanda 14:9, dok je u drugom kolu poražen od Nigerijca Isoufoa, srebrnog sa OI u Riju, sa 19:3. Nađa Savković (-67kg), devojka koja je prošle godine osvojila bronzanu medalju na Svetskom juniorskom prvenstvu, u prvom kolu je pobedila Portorikanku Hover sa 7:6, ali je već u narednom poražena od Norvežanke Dingeland 13:12. Drugog dana turnira Serđa Stević (-55kg) je osvojila zlato i to na prvom turniru u juniorskoj sezoni.

NIJE TU, ALI MISLI NA NJIH: Tipsarević ima JAKU poruku za svoje kolege pred mečeve sa Rusima (FOTO)