NASTAVLJENA ŽETVA MEDALJA U POLJSKOJ: Andrea UPUCALA bronzu i VIZU za Tokio!

29.02.2020. 20:36
Andrea Arsović
Andrea Arsović / Izvor: MN Press
Srbija ima još jednu predstavnicu na Olimpijskim igrama.

Srpski strelci nastavljaju žetvu medalja na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. Posle Damira Mikeca i Zorane Arunović, koji su se u disciplini mešoviti parovi pištolj okitili srebrnim odličjem, novu medalju Srbiji donela je Andrea Arsović.

POSLE VELIKOG PODVIGA ZORANE I DAMIRA: Čestitali premijerka Ana Brnabić i ministar Vanja Udovičić!

EP U POLJSKOJ: Veliki PODVIG, srebro za Arunovićevu i Mikeca

POKORILA STARI KONTINENT: Momčilović-Veličković osvojila zlato na Evropskom prvenstvu

Andrea je u takmičenju vazdušnom puškom osvojila bronzanu medalju i ujedo izborila i olimpijsku kvotu za Tokio, šestu za srpsko streljaštvo. Arsovićeva je u kvalifikacijama „ubila“ 628,4 kruga i plasirala se na šestu poziciju.

Andrea Arsović / Izvor: Foto: Streljački savez Srbije

Borba za olimpijske kvote je bila ravna borbi za medalje. Samo dve od osam finalistkinja su i pre Vroclava imale vize za Tokio – Laura Georgeta Koman (Rumunija) i Džanet Heg Dueštad (Norveška).

Zlato je pripalo Rumunki Lauri Georgeti Koman, koja je odbranila prošlogodišnji tron iz Osijeka, dok je srebrna završila Ruskinja Anastasija Galašina, koja je kao i Andrea izborila vizu za Tokio.

Ovo je treća medalja za Srbiju na EP u Vroclavu, posle zlata Bobane Momčilović-Veličković vazdušnim pištoljem i već pomenutog miksa Arunović/Mikec.

Pogledajte kako izgleda Alis Gudvin, supruga Džermejna Penanta.

SKANDAL: Čuveni olimpijac suspendovan na OSAM godina!

US OPEN U ZNAKU SRPKINJA: Mandićeva i Bogdanovićeva se zakitile ZLATOM!

PREKID U DERBIJU: Požar je napravio HAOS!

STANKOVIĆ I MILOŠEVIĆ PRESEKLI! Ovi igrači započinju 162. Večiti derbi (MOGUĆI SASTAVI)

Koronavirus ODLAŽE utakmicu Norveška - Srbija!?