OČERUPANI PETLOVI: Francuzi ostali bez medelje na Svetskom prvenstvu

31.01.2021. 16:13
rukomet
rukomet / Izvor: Reuters
U finalu se sastaju Danska i Švedska.

Rukometaši Španije osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Egiptu, jer su u meču za treće mesto pobedili Fancusku sa 35:29 (19:16). Španci su na odličje sa Mundijala čekali još do 2013. kada su se kao domaćini popeli na najviši stepenik pobedničkog postolja. To je bio tek treći put u poslednjih 20 godina da Francuzi ostaju bez medalje na svetskom šampionatu.

VIDEĆEMO KAKO IZGLEDA ŠUMAHER! Porodica dozvolila kamerama da uđu u kuću bivšeg šampiona Formule 1 (FOTO)

(UZNEMIRUJUĆI VIDEO): Rus BRUTALNIM nokautom uspavao srpskog kik boksera za 90 sekundi

Vračar dobija nov olimpijski bazen!

Španci, aktuelni evropski prvaci, kontrolisali su ceo meč. Igru su nosili braća Aleks i Danijel Dujšebajev, a fantastičan na golu bio je Rodrigo Korales.

Najefikasniji u redovima Španije bio je Aleks Dušebajev sa osam pogodaka, a Danijel Dušebajev dodao je 6 šest. Raul Entrerijos, Adrijan Figeras, Aleš Gomes i Feran Sole postigli su po četiri gola.

U poraženoj ekipi istakao se Igo Deskat sa sedam pogodaka, a pratili su ga Ludovik Fabregas i Nikola Turnat sa po četiri.

Večeras će u skandinavskom derbiju Švedska i Danska če od 17 i 30 igrati za titulu svetskog prvaka.

Pogledajte kako izgleda američka odbojkašica Kajla Simons.