29.08.2021. 21:40
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Blistale su izabranice Zorana Terzića

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savaldala je u Beogradu selekciju Mađarske sa 3:0 (25:20, 25:19, 25:17) i tako se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

KAD MERIDIAN ČASTI – SVI DOBIJAJU! Odigraj 10 nedobitnih tiketa i BONUS je tvoj!

ODBOJKAŠI KREĆU U ODBRANU TITULE: Selektor Kovač SAOPŠTIO spisak za Evropsko prvenstvo!

PUBLIKA NATERALA TERZIĆA DA PROMENI PLAN: Cilj nam je bio da OSVOJIMO dva seta, Maju sam morao da povučem sa terena

Silovito su krenule izabranice Zorana Terzića već u prvom setu. Stekle su osetnu prednost (6:1), koju su u nastavku samo povećavale. U jednom trenutku razlika je bila dvocifrena (19:6), te je selektor odlučio da malo izmeni postavu, i omogući devojkama sa manjom minutažom da zaigraju nešto više.

To je dalo priliku Mađaricama, koje su uspele samo da ubalže poraz u prvom setu.

Druga deonica bila je nešto neizvesnija rezultatski, međutim ni jednog trenutka nije bilo upitno kome će ovaj set pripasti.

Dobri servisi i čvrst blok bili su oružje naših odbojkašica, koje su rutinski odigrale i poslednji, treći set. Bilo je pojedinih grešaka, kojima će Terzić zasigurno biti nezadovoljan, pre svega na prijemu, koji će morati da se popravi u nastavku prvenstva.

Ovu deonicu obeležila je duža pauza zbog greške za zapisničkim stolom, dok je na terenu sve bilo u znaku naših odbojkašica. Ponovo su šansu dobile devojke sa manjom minutažom i ovaj susret mirno privele kraju.

Reprezentacija Srbije u četvrtfinalu sastaće se sa selekcijom Francuske, koja je u pet setova bila bolja od Hrvatske.

Pogledajte kako izgleda Agustina Gandolfo, devojka Lautara Martineza.