ORILO SE BOŽE PRAVDE! Srbija dobila juniorskog evropskog šampiona u sportskom obaranju ruke (VIDEO)

12.05.2022. 07:21
Obaranje ruku
Obaranje ruku / Izvor: Srbija Danas
Ovaj sport je u ekspanziji.

Reprezentacija Srbije u sportskom obaranju ruke učestvuje na Evropskom prvenstvu u Bukureštu od 07. do 14. Maja. Po prvi put u istoriji od 2015. godine od kad se naša reprezentacija takmiči na Evropskim i Svetskim prvenstvima osvojena je zlatna medalja i prvo mesto u juniorskoj kategoriji.

ZAVRŠNICA JE BILA TRILER: Kompletirana grupna faza Lige šampiona, Novi Beograd slavio protiv Radničkog

KAKAV JE OVO MAG: Vlahović pogodio u finalu! Fintom poslao štopera po novine, onda Handanovića u glavu, pa - gol (VIDEO)

SADA I ZVANIČNO - RADUJ SE SRBIJO: Nikola Jokić MVP NBA lige!

Aleksandar Stanković iz Surdulice član kluba Can Opener iz Niške Banje ostvario je istorisjki uspeh i postao Evropski šampion u sportskom obaranju ruke u kategoriji do 85kg i po prvi put čula se himna Bože pravde.

Reprezentativci Srbije u juniorskoj kategoriji juče su dominirali na Evropskom prvenstvu.

Jovana Arnautović iz Šapca članica kluba "Hook" iz Trstenika osvojila je drugo mesto u kategoriji desna ruka 70kg+ . Treću medalju za Srbiju osvojio je Veljko Petrović iz Surdulice član kluba Can Opener iz Niške Banje koji je osvojio treće mesto u kategoriji desna ruka juniori do 80kg.

Aleksandar Stanković prvog dana na Evropskom šampionatu osvojio je i levom rukom medalju treće mesto u svojoj kategoriji. Danas su za Srbiju obarali četvoro takmičada u kategorijama masteri i grandmasteri a najbolje rezultate ostvarila je Jelena Uzelac iz Novog Sada koja se plasira u finale i Radiša Milojković iz Petrovca na Mlavi koji je osvojio treće mesto.

Srbija za sada ima ukupno šest medalja a ostalo je još tri dana takmičenja na Evropskom šampoonatu. Nadamo se da će i Seniori ostvariti odlične rezultate i da će osvojiti još medalja za Srbiju navodi predsednik Srpskog sportskog saveza za obaranje ruke Nenad Smiljković koji je veoma ponosan na svoje takmičare .

Sportsko obaranje ruke - Armwrestling doživljava ekspanziju i mnogo veliku popularnost kao sport kako u našoj zemlji tako i u svetu.

Očekuje se da armwrestling postane olimpijski sport 2028. godine u Los Andjelesu.

Najnovije vesti iz sveta sporta možete naći OVDE.