mist
25.04.2024.
117.1643
109.4482

ORLOVI LETE KA FINALU: Odbojkaši Srbije ZGROMILI Bugare, zna se i IME sledećeg protivnika! (FOTO)

31.08.2017. 22:21
odbojkaška reprezentacija Srbije
odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Veličanstvena partija izabranika Nikole Grbića i plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Srbija se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva u Poljskoj! Izabranici Nikole Grbića su u derbiju četvrtfinala pregazili selekciju Bugarske rezultatom 3:0 (25:21, 25:22, 28:26) i na blistav način zakazali okršaj sa Nemačkom.

Samo u trećem setu vladala je neizvesnost, kada su Orlovi bili prinuđeni da jure prednost rivala. Bugari su imali vođstvo od 24:22. Velika upornost je, ipak, došla do izražaja, pa su srpski asovi spasili dve set lopte, a zatim iskoristili prvu meč loptu za konačnih 28:26!

DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: Srbija posle pet setova bolja od Estonije (FOTO)

NOVI TERMIN: Evo kada će Orlovi da igraju sa Bugarima u četvrtfinalu EP (FOTO)

Nikola Grbić
Nikola Grbić / Izvor: MN Press

SELEKTOR GRBIĆ ZADOVOLJAN: Spremni smo za NAREDNOG protivnika! (FOTO)

Brzo vođstvo Srbije u prvom setu sa 5:2 dovelo je do opuštanja, što su Bugari iskoristili i uspeli da izjednačen. Ipak, Jovović i Podrščanin su prekinuli seriju rivala i vratili Orlovima vođstvo (12:9), a zatim doneli i četiri poena viška (18:14). To se ispostavilo ključnim, pa su Bugari uspeli samo da ublaže gubitak prvog seta (25:21).

Odlična igra oba rivala viđena je i u drugom setu. Odbojkaši Bugarske su brzo poveli 4:1, nedugo zatim otišli i na "plus pet" (9:4), ali im ni to nije bilo dovoljno, pošto su se Srbi razgoropadili.

Sjajni servisi Petrića odveli su nas na 18:14, rival je smanjio prednost na dva razlike, ali smo se odbranili i slavili sa 25:22, što je bilo dovoljno za vođstvo od 2:0 u setovima.

Za plasman u veliko finale, Srbija će u subotu, u Krakovu igrati protiv Pancera (17,30), koji su u drugom četvrtfinalu savladali Češku sa 3:1 po setovima.

Veliko iznenađenje u trećem meču dana napravili su Belgijanci. Crveni Đavoli su deklasirali višestrukog šampiona Evrope Italiju i na impresivan način prošli među četiri najbolje selekcije na Starom kontinentu, pa ih, takođe u Krakovu, očekuje okršaj sa favorizovanim Rusima (20.30). Baćuške su rutinski izašle na kraj sa Slovencima, koja je u osmini finala priredila senzaciju eliminisavši domaćina Poljsku sa maksimalnih 3:0 po setovima.

Rezultati četvrtfinala: Nemačka - Češka 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20), Rusija - Slovenija 3:0 (25:17, 25:19, 25:19), Belgija - Italija 3:0 (25:21, 25:11, 25:23).

Parovi polufinala - subota: Srbija - Nemačka (17.30), Rusija - Belgija (20.30).