PARTIZAN JE PONOVO PAO: Zvezda treći put u sezoni savladala večitog rivala

03.03.2021. 21:35
Nikola Rađen
Nikola Rađen / Izvor: MN Press
Kod pobednika Vukićević i Tankosić bili su najefikasniji sa po tri gola, dok je na drugoj strani Vergara postigao dva pogotka.

U večitom derbiju vaterpolo Superlige Crvena zvezda je kao gost savladala Partizan 11:8 i tako potvrdila dominaciju u odnosu na crno-belog rivala ove sezone. Naime, ovo je crveno-belima treća pobeda nad izabranicima Miloša Korolije.

PREMIJERA IGRE KOJA JE OSVOJILA SVET – Zabavite se i OSVOJITE NOVAC + POKLON

NAVIJAČI NA OLIMPIJSKIM IGRAMA: Vlada Japana je jasna po tom pitanju

TUGA: Preminuo najpoznatiji komentator Jurij Rozanov u 59. godini!

U ovom meču bilo je i najmanje neizvesnosti. Partizan je poveo samo startnih 1:0 golom Baraća. Zvezda je preokrenula rezultata, a do kraja četvrtine crno-beli su izjednačili.

Ipak, u naredne dve četvrtine Zvezda je postigla pet, a nije primila nijedan gol i tu praktično rešila pitanje pobednika. Na kraju je došlo do opuštanja, pa je Partizan postigao čak šest golova, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi pobedu večitog rivala.

Kod pobednika Vukićević i Tankosić bili su najefikasniji sa po tri gola, dok je na drugoj strani Vergara postigao dva gola.

Crvena zvezda je izbila, bar na kratko, na drugo mesto tabele sa 25 bodova, tri manje od lidera Novi Beograd i jedan više od Radničkog, uz utakmicu više. Partizan je šesti sa 12 bodova.