POBEDA ZA KRAJ: Srbija savladala Kinu za oproštaj od Lige nacija!

11.07.2022. 01:10
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia
Sunce nakon mračnih dana...

Posle loših dana u Ligi nacija koja je odigrana u Gdanjsku, srpski odbojkaši konačno si stigli do pobede. Prekinuli su niz od tri maksimalna poraza, srušili su Kineze i stavili pobedničku tačku na ovogodišnje izdanje. Rezutat je bio 3:1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:22), a "Orlovi" su nakon ove pobede završavali takmičenje na 11. poziciji.

LEKLER DOMINIRAO: Na postolju i Ferstapen i Hamilton!

SVETSKI KUP ČANGVON: Andrea Arsović bez finala

SVETSKI KUP LUCERN: Mačkoviću i Vasiću treće mesto u Švajcarskoj

"Orlovi" dakle nisu uspeli da izbore mesta u avionu za Bolonju, gde se od 20. do 24. jula igra "Fajnal ejt". Imali su šansu da pobede i maksimalnim rezultatom, ali su rivali kaznili njihovo malo opuštanje i otkinuli im treći period.

Bez većih problema su izabranici Igora Kolakovića dobili prva dva seta, a onda su popustili u trećem. Kinezi su iskoristili priliku da pokažu da nisu naivni, poremetili su našu igru, ali ne dovoljno da bi uzeli više od jednog seta.

U četvrtom se vodila neizvesna borba, ali su Srbi bili sigurniji u finišu.

Najefkasniji igrač je bio Božidar Vučićević, koji je nanizao 22 poena. Pavle Perić je završio meč sa 15, a Miran Kujundžić sa 11. Nemanja Mašulović je doprineo sa osam. Kod Kineza, koji završavaju takmičenje sa učinkom 3-9, najbolji je bio Žang Binlong sa 14 poena.

Kad se sve na kraju sumira, Srbija je zabeležila pet pobeda i sedam poraza. Srbi su porazili Bugarsku, Kanadu, Australiju i Argentinu i sada Kinu, a izgubili su od Francuske, Nemačke, Amerike, Brazila, Slovenije, Italija i Irana.

Naša reprezentacija će imati dovoljno vremena da se presaberu i uhvate mali predah, a onda počinju pripreme za Svetsko prvenstvo, koje startuje 27. avgusta u Katovicama.