POLUFINALE SVETSKE LIGE: Delfini ZGAZILI Australiju, Filipović IZDOMINIRAO

22.06.2019. 15:12
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Borba za finale.

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Svetske lige, pobedom na Tašmajdanu nad Australijom sa 16:11 (6:2, 3:2, 2:3, 5:4). Delfini su odlučujuću prednost stekli u prvom kvartalu, a kasnije su je samo održavali na krilima sjajnog Filipa Filipvoića koji je postigao pet pogodaka, kad god je našem timu to bilo neophodno.

Srbija je u četvrtfinalu savladala Kanadu rezultatom 20:5, dok je Australija iznanadila Mađarsku, posle boljeg izvođenja peteraca (16:15).

NEUSPEŠNI PREGOVORI: Zvezdi NEOČEKIVANO propao MILIONSKI transfer

UZMI ILI OSTAVI: Tadić dobio ponudu koja se NE ODBIJA! Od tolikih nula se VRTI u glavi!

Posle slabašnih Austrijanaca, Zvezdu čeka MNOGO, MNOGO ozbiljniji zadatak (FOTO)

Srbija je u grupi ostvarila maksimalan učinak, a protivnik Delfina u prvom kolu je bila upravo Australija koju su izabranici Dejana Savića savladali sa 12:8. Meč je trebalo da bude odigran u kasnijem terminu, ali su organizatori, u dogovoru sa Finom odlučili da meč počne od 15 časova, zbog vremenskih uslova.

Protivnik Delfina u ovogodišnjem finalu biće bolji iz susreta Hrvatske i Španije, a finalni susret se igra sutra.

ČETVRTA ČETVRTINA:

7. minut
Rašović pogađa za kraj
7. minut
Tajm-aut našeg selektora
6. minut
Nikola Jakšić stavlja tačku na "i"
5. minut
Serija isključenja, i Aleksić je zaradio kaznu, Gojko Pjetlović brani šut Jangeru i čini se da je to prelomni trenutak ovog polufinala
5. minut
Filip Filipović petim pogotkom vraća tri gola viška na stranu Delfina - 14:11
4. minut
Australija koristi igrača više, Holden pogađa treći put za 13:11
4. minut
Pauel je zaradio treću ličnu, ali Vicu je pobegla lopta, ostaje tri gola razlike
4. minut
Ponovo Kejs Džozef za 13:10
3. minut
Kad je teško - Filipović, četvrti gol Filipa za 13:9
2. minut
Jakšić je skrivio peterac, Rouč ga je realizovao i smanjio na minus tri
2. minut
Duško Pjetlović postiže važan gol za 12:8
1. minut
Kempbel pogađa za 11:8, prethodno je isključen Rašović

TREĆA ČETVRTINA:

7. minut
Isključenje Prlainovića, Endrju smanjuje na 11:7
6. minut
Par nerealizovanih napada za obe selekcije, ostaje 11:6
5. minut
Isključenje Rašovića, Srbija se najpre odbranila, ali But iz druge šanse smanjuje na 11:6
5. minut
Mitrović pogađa prečku
4. minut
Rouč propošta šansu za goste, Prlainović pogađa iz kontre za 11:5
3. minut
Janger pogaća, četa Fatovića smanjuje na 10:5
2. minut
Isključenje Filipa Filipovića, ali Mitrović sprečava gosta da smanje rezultat, i dalje je 10:4 za Srbiju
1. minut
Stefan Mitrović za 10:4, Delfini prvi put imaju šest golova viška
1. minut
Filipović snažan šut, preko gola ostaje 9:4

DRUGA ČETVRTINA:

7. minut
Drugi gol Vica, na asistenciju Mitrovića, Srbija na trominutni odmor odlazi sa 9:4
7. minut
Kapiten Filipović sjajnim golom vraća mir Delfinima - 8:4
6. minut
Srbija stala u napadu, Mitrović sprečava goste da se potpuno vrate u meč! Tajm-aut Dejana Savića
5. minut
Mini serija Australije, njihov najbolji igrač Janger pogađa za 7:4
4. minut
Holden smanjuje na 7:3
3. minut
Srbija rutinski drži prednost, Kenguri nemoćni pred zidom Delfina
1. minut
Prlainović drugim pogotkom donosi pet golova prednosti domaćima

PRVA ČETVRTINA:

7. minut
Kraj prve četvrtine, Srbija - Australija 6:2
7. minut
Novi gol Filipovića, ali Edvard smanjuje na 6:2
6. minut
Prvi gol za Australiju postiže Kembel, ali je odmah u sledećem napadu Pjetlović povisio na 5:1