PORAZ KOJI NE BOLI: Hrvati posle velike borbe savladali Srbiju

13.01.2020. 22:09
Nenad Peruničić
Nenad Peruničić / Izvor: MN Press
Dobra igra izabranika Nenada Peruničića u pojedinim delovima meča.

Rukometna reprezentacija Srbije završila je učešće na Šampionatu Evrope sa tri poraza. U poslednjem kolu bolji od izabnranika Nenada Peruničića bili su Hrvati. Kauboji su slavili sa 24:21 (8:10), ali do sredine drugog poluvreman izgledalo je da možemo proći daleko bolje, možda čak i do pobede. Ipak, ovaj poraz ne boli previše, jer nije imao takmičarski značaj ni za jednu ekipu.

EVROPSKO PRVENSTVO U RUKOMETU: Belorusi ZGROMILI Crnogorce

GRAC POD OPSADOM: Specijalci spremni za OKRŠAJ SRBA I HRVATA

JOŠ JEDAN AMERIKANAC UZ CRNO-BELE! (FOTO)

Hrvati su bolje otvorili meč i poveli sa 5:2. Tada je došlo do konsolidacije redova Srbije i na poluvreme se otišlo sa plus dva (10:8) za naše momke. I u nastavku je sve krenulo dobro do rezultata 14:12. tada červarovi momci vezuju pet golova (17:14) i do kraja su bez većih problema održali vođstvo i završili sa 24:21.

Najzaslužniji sa pobedu su vetran Domagoj Duvnjak (pet golova kao i Luka Stepančić), kao i sjajni Marin Šego na golu (15 odbrana). Kod Srbije najefikasniji je bio Lazar Kukić sa četiri gola.

Prethodno je Belorusija pobedila Crnu Goru i zajedno sa Hrvatskom ide dalje, s tim da Kauboji nosi dva boda u sledeću grupu.

Pogledajte kako izgleda Vanda Ikardi, supruga Maura Ikardija.