POSLE HAOSA U SPLITU: Zvezda slavila u večitom derbiju (FOTO)

15.02.2019. 19:39
Večiti derbi vaterpolo
Večiti derbi vaterpolo / Izvor: MN Press
Sjajan meč na bazenu Milan Gale Muškatirović.

Vaterpolisti Crvene zvezde su na domaćem terenu savladali ekipu Partizana rezultatom 10:6 (2:1, 1:2, 3:1, 4:2) u okviru 14. kola regionalne Triglav lige, samo šest dana posle napada huligana na Zvezdine igrače u Splitu. Crveno-beli su do pobede došli zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu.

HRVATSKA PREVARA: Napad na igrače Zvezde u Splitu pravdali lažnom slikom! Sami sebe uhvatili u gnusnoj laži i sada im se svi smeju (FOTO)

Filip Filipović proglašen za najboljeg vaterpolistu Evrope

Crveno-bele je u vođstvo doveo Stefan Ilić već u prvom napadu na meču. Iskoristili su domaći vaterpolisti igrača više posle isključenja Petra Tomića. Zvezda je već u sledećem napadu povela sa 2:0 golom Veljka Tankosića, takođe posle napada sa igračem više. Prva četvrtina je završena rezultatomn 2:1, a gol za crno-bele je postigao Lazar Vićković koji je iskoristio igrača više.

Posle samo minut igre u drugoj četvrtini Petar Kasum je doneo izjedančenje parnom valjku, a potpuni preokret je usledio posle gola Nikole Radulovića, oba gola su crno-beli postigli sa igračem više. Pola minuta pre kraja prvog dela igre Kristijan Šulc je poravnao rezultat na 3:3.

Ponovo je Šulc savladao Milana Bulajića posle dva minuta igre u drugom poluvremenu. Na 5:3 je povisio Dušan Vasić na manje od dva minuta do kraja treće četvrtine, a potom je Aleksandar Radanović za Partizan postigao prvi gol na meču bez igrača više. Dušan Vasić je, zatim, pogodio za 6:4 u poslednjem napadu crveno-belih u trećem periodu.

boris Popović je doneo crveno-belima prednost od tri gola razlike pet i po minuta pre kraja meča, ali je nadu gostima vratio Miloš Korolija. Ipak, golovima Veljka Tankosića, Borisa Popovića i Đorđa Žeželja u razmaku od samo 80 sekundi Zvezda je stigla do 10:5, a konačan rezultat je postavio Aleksandar Andrejević.

Po dva pogotka za Crvenu zvezdu su postigli Tankosić, Vasić, Popović i Šulc, dok su po jednom mrežu tresli Ilić i Žeželj. U ekipi Partizana nijedan igrač nije dao više od jednog gola, a u strelce su se upisali Vićković, Kasum, Korolija, Radulović, Andrejević i Radanović. Golman crveno-belih Aleksandro Kralj je imao devet odbrana, dok je njegov kolega sa druge strane Milan Bulajić u 12 navrata zaustavio pokušaje protivničkih igrača.

Crvena zvezda se ovom pobedom osamila na sedmoj poziciji regionalne lige sa 14 bodova, dok je Partizan ostao na osmom mestu sa tri boda manje.

Pogledajte kako izgleda ruska odbojkašica Ekaterina Efimova.