9°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

POZNAT PRVI FINALISTA: Evo sa kim će Srbija igrati za zlato ako savlada Italiju, skandal obeležio meč

18.09.2021. 20:20
Odbojka
Odbojka / Izvor: Profimedia
Početak susreta izazvao buru

Odbojkaši Slovenije prvi su finalisti Evropskog prvenstva za seniore pošto su u spektakularnom polufinalu napravili podvig i savladali domaću selekciju Poljske sa 3:1 u setovima (17:25, 32:30, 25:16, 37:35)

SKANDAL ZBOG SRPSKE HIMNE! Slovencima pustili Bože pravde (VIDEO)

OVO JE NAŠ BOJ: O motivacionom govoru Srbina BRUJI cela Evropa (VIDEO)

BITKA ZA FINALE: Bobini Orlovi NIŠANE Azure

Meč je obeležio skandal prilikom intoniranja nacionalnih himni, gde je umesto nacionalnog simbola Slovenije, puštena numera "Bože pravde".

Prvi set rutinski je pripao domaćinu, dok je u drugom viđeno pravo uzbuđenje. Igralo se na razliku, i iako je delovalo da će Poljaci duplirati prednost, Slovenija je uspela da stigne do izjednačenja.

Nošeni fantastičnim preokretom, Zmajčeki su samleli domaćina u trećem setu. Četvrti je bio neverovatno uzbudljiv. Fantastična atmosfera na tribinama ispratila je pravi spektakl na terenu. Slovenija je u završnici deonice dva puta "pobeđivala", međutim video provera je oba puta pokvarila njihovo slavlje.

Poljska je spasila čak sedam meč lopti, no za osmu nije bilo leka. Slovenija je upisala drugo vezano finale prvenstva Starog kontinenta.