RUTINSKA POBEDA CRVENO-BELIH: Drže KORAK sa liderom

Srbija Danas/Sportski žurnal
VK Crvena zvezda
VK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Kvalitet na strani crveno-belih.

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su Zemun na bazenu "Vlaho Orlić" (nekadašnji 11. april) sa 10:4 (3:2, 3:0, 3:2, 1:0) u 5. kolu srpske lige i tako sustigli Novi Beograd na čelu tabele.

Strava bonus u Noći veštica

ZGRADA JE IŠLA METAR LEVO, METAR DESNO: Srbin o STRAHOTI zemljotresa i CUNAMIJA u Turskoj

VELIKI GUBITAK SRPSKOG SPORTA: Šampionka najavila KRAJ KARIJERE! Zakazan spektakl i borba za ZLATO i ISTORIJU

Zemun se držao koliko je mogao. U prvoj četvrtini je posle golova Trtovića uspevao da izjednači da bi favorit pogotkom Radovića imao minimalnu prednost.

Zemun – Crvena zvezda 4:10 (2:3, 0:3, 2:3, 0:1)
Bazen „Vlaho Orlić“. Sudije: Putniković i Virijević. Isključenja: Zemun 7, Crvena zvezda 4. Peterci: Crvena zvezda 2 (2).
ZEMUN: Tanović, Puača, Jović, Vasiljević, Perković, LJubenović 3, Mitrović, Mihailović, Jovanović, Popović, Stefanović, Vukazić, Srećković, Japundžić 1. Trener: Vukotić.
CRVENA ZVEZDA: Mišović, Basara, Kasum 1, Marković 1, Subotić 2, Milojević 1, Vićković 1, Radović 1, Trtović 2, Aleksić, Smiljević, Stojanović, Vukićević, Mejvis 1. Trener: Filipović.

U drugih osam minuta stvari su išle po želji crveno-belih. Subotić dva puta i Amerikanac Mejvis su stvorili razliku koja nije bila dostižna za Vukotićev sastav.

Posle pogotka Kasuma u trećem delu odlični Ljubenović i zatim Japundžić su smanjili na 4:7, ali posle toga u narednih deset minuta nisu stigli do gola i Zvezda je do kraja povećala prednost na maksimalnih plus šest.