22.11.2020. 07:30
Zastava
Zastava / Izvor: Profimedia
Veličanstveno.

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je srebrnu medalju vazdušnim pištoljem, na 16. Otvorenom prvenstvu Mađarske, koje se održava u Budimpešti.

VUČIĆ ČESTITAO MAJDOVU: Naše sportsko nebo ima još jednu zvezdu

BRAVO MAJSTORE: Majdov OSVOJIO srebro na EP

PODSTREK SRPSKOM SPORTU: Ministar Vanja Udovičić čestitao Nemanji Majdovu na medalji

Sa druge strane, Sanja Vukašinović je u takmičenju vazdušnom puškom zauzela šestu poziciju, dok je druga srpska predstavnica u ovoj kategoriji Marija završila na 13. mesto.

Zorana je drugi dan OP Mađarske počela odličnim rezultatom u kvalifikacijama – 580 krugova, da bi isti skor ponovila i u petak.

U finale se plasiralo osam najboljih na osnovu kombinacije rezultata iz kvalifikacionih mečeva održanih u petak i subotu. Arunovićeva, svetska vicešampionka u ovoj disciplini, je i juče i danas bila najuspešnija u osnovnom delu. Niko od rivalki nije bio blizu njenih 580 krugova.

Zorana Arunović
Zorana Arunović / Izvor: MN Press

U borbi za medalje blistala je juniorska reprezentativka Mađarske Mirijam Jako (16 godina). Već posle prvih deset hitaca napravila znatnu razliku ispred ostalih finalistkinja. Arunovićeva je konstantno bila na drugoj poziciji.

Sredinom finala zaostatak za Mirijam Jako je smanjila na samo 0,3 kruga, ugrozila njeno vođstvo. Mađarica je, ipak, sačuvala prvo mesto i osvojila zlato, sa 240,3 kruga, dok je Arunovićeva je "upucala" 238,8 kruga.

Sanja Vukašinović je u takmičenju puškom zauzela šesto mesto, tokom kvalifikacija je završila na 9. poziciji. Budući da su se za plasman u finale računali rezultati prvog i drugog takmičarskog dana, obezbedila je mesto među osam najboljih, jer u kvalifikacijama, u petak, završila na 7. mestu. Trijumfovala je olimpijska šampionka Virdžinija Trešer (SAD) sa značajna 251,3 kruga.

Pogledajte kako izgleda Tejlor Vord, devojka Rijada Mareza.