13°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

SP BARI: Srbija ispustila prednost, Amerikanci posle preokreta porazili Orlove na startu takmičenja (FOTO)

12.09.2018. 22:56
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: Promo
Peti set odlučio pobednika.

Reprezentacija Srbije nije uspešno startovala na Svetskom prvenstvu za odbojkaše koje se održava u Italiji i Bugarskoj. Izabranici selektora Nikole Grbića izgubili su u Bariju u prvom meču grupe C od reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:2, po setovima 25:15, 14:25, 21:25, 25:20, 15:10.

SVETSKI KUP: Delfini posle Afrike potopili i Amere (FOTO)

Triatlonci su među nama – Hristina Popović je promoterka ovogodišnje 11TRI trke (FOTO)

Srbija je dobro otvorila meč, lepe akcije su viđene na terenu. Uspeli smo da se malo odlepimo pri rezultatu 8:8, pa su izabranici Nikole Grbiće stigli i do vođstva od 20:12. Sjajnim servisima Uroša Kovačevića Srbija je uspela da podigne samopouzdanje i svoju igru dovede do perfektnosti. Radio je i blok pa su Orlovi povede u setovima 1:0.

U drugom setu američka selekcija uspela je da povede 4:2, a zatim i na prvom tehničkom tajm-autu 8:6. Pala je koncentracija srpskim odbojkašima, grešili su u servisu i dopustili protivniku da povede 15:9. Ipak, do kraja nisu uspeli da stignu zavisnu prednost pa su Amerikanci izjednačili u setovima.

U trećem segmentu igre Amerikanci su bolje ušli u set. Ponovo su Orlovi gubili na prvom tehničkom tajm-autu (8:6), pa se vodila egal borba u nastavku. Posle poena Kovačevića za 12:11, Srbija je uspela da se malo ‚odlepi‘ i povede sa tri poena razlike. Uspeli su Amerikanci da priprete, dođu na korak od izjednačenja, ali je u samoj završnici selekcija Srbije bila koncentrissanija i uspela da ponovo dođe do vođstva u setovima.

Konstantno su tokom četvrtog meča Amerikanci držali konce u svojim rukama. Od starta su krenuli agresivno i do kraja seta vodili. Nisu dozvolili izabranicima Nikole Grbića da im priprete, a najbliže izjednačenju srpski reprezentativci bili su pri rezultatu 20:18. Ipak, Amerikanci su bili pribraniji i obezbedili ulazak u peti set.

Nisu lepo otvorili odlučujući set reprezentativci Srbije, pa su rivali poveli sa visokih 4:0. Ipak, uspeli su da smanje na 4:3, ali im to nije bilo dovoljno za pobedu.

SAD: Tajlor Sender, Metju Anderson, Eron Rasel, Džefri Džendrik, Kavika Šodži, Daniel Mekdonel, Mika Kristenson, Maksvel Holt, Bendžamin Peč, Džejk Lenglou, Tejlor Everil, Dejvid Smit, Dastin Vaten, Erik Šodži.

Srbija: Nemanja Petrić, Aleksandar Okolić, Uroš Kovačević, Milan Katić, Petar Krsmanović, Marko Ivović, Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić, Neven Majstorvić, Marko Podraščanin, Nikola Rosić, Srečko Lisinac, Ivan Kostić.

Pored Srbije i SAD u grupi C igraju još Rusija, Kamerun, Australija i Tunis. U prvom kolu Rusi su savladali Australiju sa 3:0, a istim rezultatom Kamerun je bio bolji od Tunisa.

Orlovi naredni meč igraju protiv Kameruna u četvrtak.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.