4°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

SP U HOKEJU NA LEDU: Srbija FURIOZNA na startu! Deklasirani Crveni Đavoli (FOTO)

23.04.2018. 19:01
Hokejaška reprezentacija Srbije
Hokejaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: savezhokejanaledu/Facebook
Sledi duel protiv selekcije Kine.

Reprezentacija Srbije odlično je startovala na Svetskom prvenstvu Druge divizije A grupe koje se održava u Holandiji. Najbolji srpski oklopnici su u okviru prvog kola savladali selekciju Belgije sa 4:1 (1:0, 2:1, 1:0).

Izabranici selektora Dejvida Urkuharta krenuli su agresivno od samog starta i imali punu kontrolu svih dešavanja na ledenoj ploči. Kruna takve igre bio je pogodak Petra Novakovića u 15. minutu. Na samom početku drugog perioda na 2:0 povisio je Nikola Kerezović, a još jednom je bio asistent sjajni Aleksa Luković.

SVE ZA EVROLIGU: Predsednik Budućnosti ide na razgovore u Barselonu (FOTO)

Blegijanci su smanjili na 2:1 u 31. minutu  preko Bilija Denisa, da bi Marko Sretović u poslednjim trenucima druge trećine ponovo doneo Srbiji dva gola prednosti. Sve je bilo rešeno u 53. minutu kad je Petar Novaković postavio konačan rezultat i definitivno slomio otpor Crvenih Đavola.

NADAL ISKREN: Nijednom Đokovićevom rivalu neće biti lako

Još više od pobede raduje kolektivna, borbena i pre svega taktička igra reprprezentativaca Srbije koji su od samog starta imali plan koji su ispunili do najsitnijih detalja. Greh bi bio nepomenuti našeg golmana Arsenija Rankovića koji je zaustavio čak 32 udarca rivala.

U drugom kolu Svetskog prvenstva u Holandiji, srpski oklopnici se sutra u okviru drugog kola sastaju sa selekcijom Kine. Meč počinje u 16:30 časova.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.