SP U JUŽNOJ KOREJI: Delfini startovali remijem protiv Crne Gore!

15.07.2019. 06:37 07:05
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Meč obilovao uzbuđenjima.

Vaterpolo reprezentacija Srbije startovala je remijem protiv Crne Gore na Svetskom prvenstvu, koje se održava u Južnoj Koreji. Meč u grupi "A" završen je bez pobednika 10:10, a obilovao jevelikim uzbuđenjima.

SPREMNI ZA SP: Vaterpolisti Srbije otvaraju šampionat duelom sa velikim rivalom

UOČI SVETSKOG PRVENSTVA: Delfine u Južnoj Koreji zadesio NEOČEKIVAN problem

OVO JOŠ NISTE ČULI OD NOVAKA: Evo šta je rekao o vimbldonskoj publici

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Strahinja Rašović sa četiri pogotka, tri gola je dao Miloš Ćuk, a po jedan Nikola Dedović, Miloš Ćuk i Sava Ranđelović.

Kod Crne Gore precizni su bili: Draško Brguljan, Đuro Radović, Mlađan Janović, Bogdan Đurić (po dva), jednom su mrežu Delfina pogodili Aleksandar Ivović i Dragan Drašković.

Četa Dejana Savića, koja je nedavno osvajanjem Svetske lige u Beogradu, obezbedila učešće na Olimpijskim igrama u Japanu, sjajno je otvorila komšijski derbi. Uprkos činjenici da selektor Delfina u Kvangdžuu ne računa na sedmoricu igrača koji su osvojili prethodno takmičenje, uspeli su da nametnu ritam i u prvoj četvrtini steknu visokih 4:1.

Strahinja Rašović
Strahinja Rašović / Izvor: MN Press

Dvostruki strelac Strahinja Rašović, zatim Ćuk i Dušan Mandić odveli su Srbiju na opipljivu prednost, ali su do kraja ovog dela, Đetići postigli dva gola i u drugi period ušli sa golom zaostatka (4:3). Draško Brguljan, Đura Radović i sa zvukom sirene na kraju ovog dela Mlađan Janović, ostavili su Ajkule u igri.

U drugoj četvrtini blistao je golman Srbije Dimitrije Rističević koji je do sredine ovog dela igre, kao hobotnica branio udarce igrača Crne Gore, pa su golovima Nikole Dedovića i ponovo Mandića, Delfini opet imali +3 (6:3). Upornost Đetića nije prestajala, pa su po već viđenom scenariju, preko Radovića i Ivovića uspeli ponovo da se približe na gol zaostatka (6:5).

Početak trećeg perioda obeležio je novi gol Rašovića za Srbiju, ali se odmah revanširao Brguljan. Crna Gora je imala priliku da prvi put dođe do izjednačenja, međutim, Ajkule nisu realizovale dva igrača više, pa je Sava Ranđelović izrekao grubu kaznu za 8:6. Do kraja četvrtine, Bogdan Đurić je smanjio rezultat, da bi 60 sekundi pre sirene Janović uspeo da izjednači rezultat na 8:8. Nezaustavljivu seriju Crne Gore zaokružio je Bogdan Đurić golom za potpuni preokret i vođstvo Đetića od 9:8.

Dejan Savić
Dejan Savić / Izvor: MN Press

Poslednji period je protekao u taktičkom nadmudrivanju. Preko tri minuta mreže su mirovale, da bi Drašković novim folom odveo Crnu Goru prvi put na +2 (10:8). Savićevi izabranici smanjili su evrogolom Dušana Mandića, a onda su zablistali golmani obe selekcije. Rističević i Lazović su maestralnim intervencijama skinuli zicere na obe strane.

Samo 12 sekundi pre kraja utakmice, Rašović je iskoristio prednost igrača više i doneo Delfinima izjednačenje (10:10), postavivši konačan rezultat. Imali su Crnogorci šansu da dođu do pobede, ali je pokušaj Aleksandra Ivovića prohujao pored stative.

U drugom meču ove grupe, Grčka je deklasirala domaćina Južnu Koreju rezultatom 26:3, što joj je donelo prvo mesto na tabeli.

SRBIJA - CRNA GORA 10:10 (4:3, 2:2, 2:4, 2:1)

Bazen: Nambu univerzitet.