SP U RUKOMETU: Srbija golom u POSLEDNJOJ sekundi SRUŠILA veliku Nemačku!

09.12.2019. 08:29 09:16
Ženska rukometna reprezentacija Srbije
Ženska rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Meč četvrtog kola.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je Nemačku u drugom kolu druge faze Svetskog prvenstva u Japanu rezultatom 29:28! Trenutak odluke desio se na dve sekunde pre kraja meča, kada je Kristina Liščević sigurno realizovala sedmerac i donela veliki trijumf četi selektora Obradovića!

SVETSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE: Nemice i Ruskinje usamljene na čelu

MOĆNE SRPKINJE: Rukometašice RAZBILE Južnu Koreju

SRBIJA DOBILA RIVALE: Poznat RASPORED mečeva za izabranice Ljubomira Obradovića.

Dramatičan meč odlučila je odbrana Jovane Risović na minut pre kraja kod rezultata 28:28, a onda već opisana situacija i gol iz sedmerca u poslednjim sekundama Kristine Liščević za veliki trijumf kojim je Srbija stigla na korak od glavnog cilja i plasmana u kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju naredne godine.

Srpkinje su sjajno otvorile meč. Brzo stigle do četiri gola prednosti (10:6), a zatim i maksimalnih pet razlike u 18. minutu kada je na semaforu stajalo (7:12). U tim trenucima briljirala je Lapko, međutim, uporne Nemice se nisu predavale.

Postepeno su smanjivale prednost, da bi u 27. minutu uspele da stignu do izjednačenja (15:15). Dodatan problem selektoru Obradoviću predstavljao je direktan crveni karton Dijani Radojević posle prekršaja, ali ni to nije pokolebalo naše rukometašice.

U finišu poluvremena fenomenalna Lapko je trećim golom odvela ponovo Srbiju na "plus dva" (19:17), pa su Obradovićeve izabranice na pauzu otišle sa prednošću, koju su igrom zaslužile u prvih pola časa.

U nastavku je viđen egal meč, Srpkinje su odolevale paklenom ritmu Nemica koje su doživele drugi poraz na Svetskom prvenstvu i dovele u pitanje plasman u narednu fazu. Nemice su odmah pogodile na startu drugog poluvremena i smanjile minus, ali nisu dale vođstvo Trifunovićeva novim golom i Tomaševićeva petom odbranom - 20:18, ipak, Nemice su serijom od 3:0 preokrenule rezultat na 21:20.

Najefikasnija u našem timu bila je Dragana Cvijić sa sedam golova, Jelena Lavko i Pop-Lazić su postigle po četiri, Stojiljković po tri, a Kristina Liščević dva, od kojih je poslednji bio i najvažniji u celom meču. Tandem ispred mreže Jovana Risović - Katarina Tomašević zabeležio je po sedam intervencija. Meč odluke Srbija igra u sredu protiv Danske (10)!

SRBIJA - NEMAČKA 29:28 (19:17)

Arena: Akva dom u Kumamotu.

Sudije: Nastase, Stanču (Rumunija).

SRBIJA: Cvijić 7, Janjušević, Jovović, Kojić, Lavko 5, Liščević 2, Nikolić 3, Obradović 1, Pop-Lazić 4, Radojević 1, Radosavljević 1, Risović 7 odbrana, Stevin, Stoiljković 3, Tomašević 7 odbrana, Trifunović 2.

NEMAČKA: Benke 5, Behrend, Berger 5, Bolk 2, Ekerle, Grijsels, Grosman, Lauenrot 4, Minevskaja 6, Naidzinavičus 3, Roh, Šmelcer, Šulce, Štole 2, Vajgel 1, Žoke.

Pogledajte kako izgleda ruska odbojkašica Ekaterina Efimova.