SP U RUKOMETU: Srbija se PORAZOM od Nemaca preselila u Prezident kup! (FOTO)

17.01.2019. 19:34
Srbija
Srbija / Izvor: Reuters
Orlovi ostali bez borbe za medalju.

Rukometaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u narednu fazu Svetskog prvenstva, koje se održava u Nemačkoj i Danskoj. Orlovi su još pre poraza od domaćina Pancera 31:23 (16:12) izgubili sve šanse za prolazak grupe "A", pošto su u meču pre ovog Brazilci savladali Koreju (izveštaj pročitajte OVDE).

PERUNIČIĆ OPET MEŠA KARTE: Pred meč sa Nemačkom promenjen jedan igrač (FOTO)

NEMAČKA I FRANCUSKA REMIZIRALI NA SP: Evo šta je potrebno da bi Srbija PROŠLA dalje (FOTO)

Srbij
Srbij / Izvor: Reuters

ČUDO U ZAGREBU: Srpski hokejaši RAZBILI Hrvate

U poslednji meč grupne faze, izabranici Nenada Peruničića ušli su hrabro i na samom startu dostojno parirali velikom favoritu. Kako je, ipak, susret odmicao, domaćin je povećavao prednost i na poluvreme otišao sa četiri gola viška.

Nemci su u nastavku održavali rezultatsku prednost i na kraju zasluženo slavili rezultatom 31:23. Srbija će nastaviti takmičenje na Svetskom prvenstvu u "Prezident kupu", preciznije, igrati za plasman od 13. do 24. mesta.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Nemanja Milić sa šest pogodaka, dok je Nemce predvodio Matijas Muše sa pet golova.

Srpski rukometaši su ovim porazom ostali pretposlednji u grupi A ispred Koreje, pa će u nastavku šampionata igrati za plasman od 17. do 20. mesta. Orlove u subotu (18) očekuje duel sa Bahreinom u okviru polufinala i ukoliko trjumfuju igraće za 17. mesto sa pobednikom okršaja između petoplasrianih timova u grupama C i D.

TABELA: Nemačka 8, Francuska 7, Brazil 6, Rusija 4, Srbija 3, Koreja 0.

Pogledajte kako izgleda nova devojka Nejmara, Leticija Bufoni.