8°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

SP U RUKOMETU ZA ŽENE: Čudesna Srbija IZNENADILA Nemačku i OSVOJILA ogroman bod! (FOTO)

05.12.2017. 19:31
Srbija
Srbija / Izvor: FOTO: RSS
Dragana Cvijić u poslednjem napadu donela izjednačenje Obradovićevim izabranicama.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije nastavlja da briljira na SP u Nemačkoj. Izabranice Ljubomira Obradovića posle pobeda nad Kinom i Kamerunom, remizirale su sa domaćinom Mondijala 22:22 (11:9).

Srbija
Srbija / Izvor: Foto: RSS

Cvetković objavio širi spisak za EP u Hrvatskoj (FOTO)

Srpkinje su loše otvorile meč i dozvolile Nemicama da se na startu odlepe na četiri gola razlike (5:1 i 6:2). Usledila je potom serija naših devojaka, zaigrale su čvršće i postigle čak devet golova, dozvolivši protivniku da do poluvremena samo tri puta bude precizan (11:9).

U nastavku Srbija je zaigrala još agresivnije i u 39. minutu prvi put povela sa tri gola razlike (16:13). Nemačka je posle tajm-auta uspela da se vrati i u 48. izjednače na 18:18.

U finišu naše devojke su na pet minuta do kraja meča imale dve igračice viška u polju, ali nisu uspele da zatresu mrežu i steknu dva gola prednosti. Kazna je usledila u sledećem napadu, pošto su Nemice iskoristile poklon i izjednačile ponovo na 20:20.

Poslednji trenuci doneli su veliku dramu. Nemačka je imala gol prednosti, ali Srbija poslednji napad. Lopta je na tri sekunde pre zvuka sirene došla Dragani Cvijić, koja je ne časeći šutirala i savladala Benkeovu za konačnih 22:22, ostavivši naše reprezentativke neporaženim i posle tri odigrana meča na Svetskom prvenstvu.

Naredni rival Srbije biće vicešampion Evrope i Sveta selekcija Holandije. Utakmica sa Lalama igra se u sredu (15.30), u Lajpcigu. Ako budu prve u svojoj grupi, srpske rukometašice će u osmini finala na četvrtoplasiranu selekciju Grupe C. To je za sada Danska.

Trenutno stanje u C grupi je: Rusija 6 bodova, Brazil 3, Japan 3, Danska 2, Crna Gora 2, Tunis 0.

NEMAČKA - SRBIJA 22:22 (9:11)

DVORANA: Arena Lajpcig.

GLEDALACA: 3.800.

NEMAČKA: Kramarčik (6 odbrana), Voltering (5 odbrana), Klajn, Karulis 3, Lorper 1, Smits 2, Benke, Bolk, Manson 1, Huber 6, Fišer 2, Geške 3, Lauenrot, Volbold 2, Stole, Gubernatis 2.

SRBIJA: Tomašević (9 odbrana), Čolić, Radosavljević 3, Krpež-Šlezak 7 , Lekić, Števin , Lavko 4, Damnjanović 3, Nikolić, T.Radojević 1, Pop-Lazić 2, D.Radojević , Obradović 5 , Stoiljković , Cvijić 2, Dmitrović

GRUPA "D": Južna Koreja - Kina 31:19 (18:10), Holandija - Kamerun 29:22 (14:8).

TABELA: Srbija 5, Nemačka 5, Holandija 4, Južna Koreja 4, Kamerun 0, Kina 0.

Parovi 4. kola (6. decembar): Kamerun - Južna Koreja (12.00), Holandija - Srbiija (15.30), Kina - Nemačka (18.00).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.